Лукашенко зажадав зайняти світовий хутровий і хутряний ринок

Лукашенко зажадав зайняти світовий хутровий і хутряний ринок
Лукашенко зажадав зайняти світовий хутровий і хутряний ринок

Президент Білорусі Олександр Лукашенко під час загальних зборів представників членів Білоруського республіканського союзу споживчих товариств заявив, що звірівницька галузь республіки повинна зайняти місце на світовому ринку хутра, що звільнилося після знищення хутрових звірів в ЄС під час пандемії.

“В минулому році з урахуванням пандемії світовий хутровий і хутряний ринок опинився у черговій кризі. Глава держави нагадав, як в Данії на тлі цього загубили 10 млн норок (з 17 млн особин в країні). Потім виявилося, що вийшла помилка”, – повідомляє прес-служба президента в п’ятницю.

“Чому не зайняли ринок? Золоте дно. Потім ринок вже розбалансували в результаті таких ідіотських рішень політиків. Тому згідно з моїм розпорядженням під гарантії уряду вам були виділені кредитні ресурси для оздоровлення звірівницьких господарств. По суті, просто для їх збереження в умовах повної зупинки продажів продукції “, – пояснив Лукашенко.

“Надалі робота повинна бути організована так, щоб ця сфера більше не просила бюджетних грошей, а приносила стабільний дохід. До цього буде особлива увага і контроль. Думаю, новий керівник розуміє, що без жорсткої технологічної та виробничої дисципліни нічого не вийде”, – підкреслив президент.

Він нагадав, що на частку звіроферм Білкоопспілки припадає понад 90% від республіканського виробництва. Лукашенко зазначив, що в останні роки зроблено чимало в цій сфері, вкладені ресурси і, незважаючи на специфіку ринку, є певний результат.