Технології

Українські норкові ферми йдуть в ногу з часом, постійно вдосконалюючи технології та виробниче обладнання.

Більшість сучасних українських норкових ферм починалися з чистого поля. Проекти ферм розроблялися найкращими проектантами з Данії, Польщі, а також з України. Вони пройшли комплексну державну Експертизу, в складі якої був окремий розділ «Оцінка Впливу на навколишнє середовище».

Багато технологічних процесів, наприклад, готування кормосуміші, повністю механізовані. Ферми захищені високим парканом з заглибленням на пів-метри в землю, щоб виключити проникнення диких звірів на територію ферми та можливість втечі норок за межі ферми.

Лабораторія визначає кормову і енергетичну цінність кормів (кількість білків, жирів, вуглеводів, клітковини, вологи, зольність, наявність мікроелементів та вітамінів, амінокислотний склад, калорійність тощо), контроль безпеки кормів (зміст мікотоксикозів, пестицидів, гельмінтів, важких металів , інших забруднень тощо). У лабораторії контроль якості здійснюється за допомогою хімічного аналізу і інфрачервоної спектроскопії.

На звірофермах передбачений ветеринарний контроль (ветеринарний пункт, лабораторія, карантин, ізолятор, дезінфекційні бар’єри на в’їзних воротах).

Холодильник призначений для тимчасового зберігання запасів кормів. Відсіки холодильника завантажують однорідними продуктами, оскільки температурний режим і терміни зберігання різних продуктів відрізняються.

Туманоутворення використовується для зниження температури в шедах влітку. Норки добре переносять холод, але страждають від спеки. Щоб тварини почували себе комфортно, температуру біля кліток охолоджують розпиленням найдрібніших струменів води.

Автопоїлки. Напування тварин здійснюється з ніпельних автопоїлок, підвішених в сітчастому вигулі. Вода подається в поїлки автоматично.