Добробут тварин

Українські норкові ферми поставили собі за мету відповідати більш високим і більш жорстким вимогам в галузі поводження з тваринами, ніж прописані в законодавстві України і ЄС, а також стати учасниками системи саморегулювання WelFur, до якої Європейська комісія демонструє цілковиту довіру і визнання.

В Україні сім  норкових ферм пройшли етапи сертифікації на відповідність вимогам міжнародної програми оцінки добробуту тварин WelFur, отримавши відповідні дипломи. Ще дві знаходяться в процесі сертифікації.

Сертифікація передбачає вивчення 12 параметрів утримання тварин, включаючи параметри здоров’я, їхньої поведінки, житлової системи, харчування, доступу до питної води, комфорту відпочинку, температурного режиму, легкості пересування, взаємин між людьми і тваринами, позитивних і негативних емоцій, способів управління звіроферми, відсутності травм, болю.

Программа оценки благосостояния животных WelFur

На фермах, які отримали сертифікат WelFur, тварини вчасно і в повній мірі мають доступ до належного харчування, вони завжди можуть вгамувати спрагу – тварині потрібно натиснути на кнопку, полиється очищена вода.

Норці мають бути доступні різні джерела розваги. У період зростання кращою формою розваги є норка протилежної статі, щоб вони могли грати і практикувати шлюбну поведінку.

Полиця, труба з подачею води, солома і доступ до гнізда – необхідне оснащення клітки. Гніздо грає важливу роль для комфорту норки – це місце, куди вона ховається, якщо чогось боїться, так само це місце, де норки можуть зігрітися. Якщо ці умови не будуть виконані – це буде відображатися на якості хутра.