FIFUR отримав умовний дозвіл на використання вакцини для норок від Управління харчових продуктів Фінляндії

FIFUR отримав умовний дозвіл на використання вакцини для норок від Управління харчових продуктів Фінляндії
FIFUR отримав умовний дозвіл на використання вакцини для норок від Управління харчових продуктів Фінляндії

«Фінська хутрова промисловість стане першим оператором в ЄС, який буде вакцинувати тварин від корони», – говорить генеральний директор FIFUR Марія Тіурам.

Управління харчових продуктів Фінляндії під егідою Міністерства сільського і лісового господарства, яке контролює ветеринарну діяльність в Фінляндії, надало умовний дозвіл на використання відповідно до Закону про лікарські засоби вакцини проти коронавірусу норки, розробленої в рамках спільного проекту FIFUR і групи дослідників в Університеті Гельсінкі.

Препарат вакцини називається FurcoVac. Це експериментальний вакцинний продукт, аналогічний рецептурним лікам, що відповідає вимогам Управління і не має дозволу на продаж. Заявником та одержувачем дозволу на використання є компанія FIFUR, яка займається підготовкою захисної вакцини проти пандемічного коронавірусу SARS-CoV-2 у фінській популяції вирощуваної норки.

Пізньої осені 2020 року FIFUR з групою дослідників інфекційних захворювань з Університету Гельсінкі почав проект вакцини проти коронавірусу для тварин. Метою проекту вакцини є запобігання появи вірусів на фінських фермах і, таким чином, поліпшення здоров’я населення. Проект також надає важливі дані досліджень про ефективність вакцин проти коронавірусу і захисту здоров’я тварин та людей, які доглядають за тваринами. Проект фінансується FIFUR.

У FIFUR проектом вакцини керує директор з досліджень Юссі Пеура.

«Процес авторизації і тести, включаючи перевірки, зайняли багато часу. Група з розробки вакцини наполегливо працювала, щоб домогтися виробництва партій вакцин, які відповідають нормативним вимогам. У нас є дозвіл на вакцинацію норок, яка буде проходити під наглядом Управління харчових продуктів Фінляндії », – говорить Юссі Пеура.

У хутрових звірів є своя власна програма вакцинації, і вакцина проти коронавірусу може бути включена в неї в майбутньому, якщо, наприклад, буде отримано дозвіл на продаж.

Закон про лікарські засоби містить конкретні положення про збут лікарських засобів. FIFUR підкреслює, що вакцина, якою було видано умовний дозвіл на використання, за своїм складом і виробничим процесом аналогічна рецептурним лікам, але не має дозволу на продаж, до якого пред’являються більш суворі вимоги.

Профілактика коронавірусу триває на норкових фермах

Серед хутрових звірів до вірусу Covid-19 виявилися чутливі норки і фінські єноти, а також кішки і білохвості олені. Виробники дотримуються протоколів захисту, які розроблено спільно з фінською владою з весни 2020 року. Досліди на тваринах відповідно до рішення Європейської комісії на норкових фермах в країнах-членах ЄС та в Фінляндії на фінських єнотоподібних фермах триватимуть до березня 2022 року.

Всі результати були негативними, тобто зараження тварин Covid-19 на фінських звірофермах поки не виявлено.

«Ми продовжимо боротьбу з короною захисними заходами у співпраці з владою. Ліцензована експериментальна вакцина проти корони для норок є природною частиною цих захисних заходів. Для виробників настав час, коли їм довелося ізолювати себе і подбати про заходи захисту для співробітників. Я хочу подякувати виробникам за захист від коронавірусу», – говорить Юссі Пеура.

Додаткова інформація:

Асоціація звірівників Фінляндії – FIFUR є головною асоціацією хутрової промисловості, а також організацією, що займається лобіюванням і навчанням її членів. Професійне хутрове звірівництво практикується в Фінляндії більше ста років, і асоціація була заснована в 1928 році. До складу регіональних асоціацій асоціації входять 632 компанії-члена та близько 700 ферм по розведенню хутрових звірів. Асоціація і виробники володіють більшою частиною фінської маркетингової і аукціонної компанії Saga Furs Plc. Фінська хутрова промисловість є піонером в області сертифікації в усьому світі. Метою добровільної системи якості, запущеної в 2005 році, є підтримка і поліпшення добробуту тварин, вирощуваних на фінських звірофермах, якості продукції та професійних навичок звірівників.