У Данії міністр подав у відставку через скандал зі знищенням норок

Йенсен заявив, що шкодує про рішення знищити всіх норок в Данії (Фото: Скріншот відео dr. dk)
Йенсен заявив, що шкодує про рішення знищити всіх норок в Данії (Фото: Скріншот відео dr. dk)

Глава Міністерства сільського господарства і продовольства Данії Могенс Йенсен подав у відставку після скандалу зі знищенням норок, у яких виявили коронавірус.

Про це він сказав в інтерв’ю данського радіо DR.

Міністр визнав, що його відомство допустило помилку, і він “несе за це відповідальність”.

“У мене більше немає необхідної підтримки серед парламентських партій. Тому сьогодні я повідомив прем’єр-міністру, що хочу піти з уряду”, – сказав Йенсен.

Він додав, що шкодує про рішення знищити всіх норок на звірофермах Данії. Міністр попросив вибачення у власників тварин.

Рішення покинути свій пост Йенсен прийняв після того, як його розкритикували парламентські партії і жителі країни, які вказали на відсутність законних підстав для вбивства всіх норок в Данії.

У Данії у норок на фермах виявили мутований штам коронавірусу, який поширюється на людей і знижує здатність до утворення антитіл. Всього зафіксували 214 випадків передачі вірусу від норок людям. За даними ВООЗ, заражених коронавірусом норок також виявили на фермах Нідерландів, Іспанії, Швеції, Італії та США.

Через мутуючий вірус в Данії вирішили знищити 15-17 млн звірків на 1080 фермах. Влада також закрила сім районів Північної Ютландії і ввела там жорсткий карантин.

Пізніше уряд Данії повідомив, що прийняв помилкове рішення щодо знищення норок, проте пізніше парламент підтримав таке рішення влади.