Норкові ферми

Норкові ферми є сільськогосподарськими підприємствами, які займаються розведенням норки з метою отримання норкового хутра. Це традиційний для України вид тваринництва.

Історія розведення норок в Україні

Така галузь тваринництва, як звірівництво, в промислових масштабах почала розвиватися в Україні з кінця 1950-х років. В основному розводили сріблясто-чорну лисицю, песця, єнотовидного собаку та американську норку самої різного забарвлення. У невеликих обсягах розлучалися і травоїдні тварини, такі як нутрія і шиншила. Окремо слід відзначити розробку утримання в неволі бабака і ондатри. Високий рівень вітчизняного звірівництва доводиться на кінець 1970-1980-х років. За кількістю продукції Україна поступалася лише Росії.
Саме в цей час основним напрямком стало вирощування норки. Фахівці-звіроводи звернули свої зусилля на збільшення плодючості тварин, на поліпшення якості хутра і розширення колірної гами. Не оминули увагою і питання розширення видового складу.

Далі (1990-2000 роки) настав етап спаду в розвитку хутрівництва. З 24-х великих звіроферм залишилися лише шість і кілька приватних, виробництво скоротилося на 48%.
За період з 2001 по 2009 рік проявилася тенденція до стабілізації і підвищенню рівня виробництва.
Тваринники в основному використовували зберігся з 1960-1980 р генофонд. Були створені нові приватні хутрові ферми.

Сьогодні на території України зареєстровані 37 ферм, серед яких 11 економічно активні.