Збільшення виробництва хутра дасть приріст валютних надходжень і відрахувань до бюджету
Україна може зайняти 10% ринку хутра на тлі світового перерозподілу через ситуацію з данською норкою. Це, в свою чергу, дозволить істотно поліпшити економічну ситуацію в країні, вважають в Асоціації звірівників України.
На світовому ринку хутра планується великий переділ через ситуацію в Данії, де уряд прийняв рішення знищити 17 млн тварин через небезпеку поширення Covid-19. До цього країна була світовим лідером в галузі.
Сьогодні виробництво оперативно нарощують Польща і Китай.
Україна вже в цьому році може істотно збільшити обсяги хутряної продукції з 1 до 10% на світовому ринку, але тільки за умови підтримки з боку держави та недопущення тиску зоозахисників.
“Якщо ця можливість буде втрачена для України, нею скористаються інші держави, які вже повідомили про своє бажання нарощувати виробництво, збільшувати обсяги і займати нові ринки”, – відзначили в асоціації.
Збільшення потужності вітчизняного виробництва хутра норки дасть зростання валютних надходжень і відрахувань до бюджету, а також забезпечить появу нових робочих місць, впевнені фермерів.
Норковиробництво може допомогти і колегам зі сфери птахівництва – за рахунок зростання обсягів переробки відходів, які не вживаються людиною і повинні утилізуватися на птахофабриках.
Нагадаємо, європейська хутряна промисловість опинилася під загрозою, коли з’ясувалося, що норки переносять новий штам Covid-19.