Українські звіроферми утилізували понад 25 000 тонн відходів птахофабрик

Украинские зверофермы утилизировали более 25 000 тонн отходов птицефабрик

За перше півріччя норкові ферми в Україні утилізували понад 25 тис. Тонн відходів птахоферм і рибзаводів, як корм для тварин, що на 10% більше, ніж в минулому році. Про це повідомив Президент Асоціації звірівників України Олександр Дикий.

Він також повідомив, що норкові господарства є природним утилізатором побічних продуктів тваринництва без побічних ефектів.

«Екологічна функція звіроферм, що створює збалансований ринок, складає конкуренцію утилізуючим компаніям у 22 країнах Європи, де розвинене звірівництво. Наприклад, Польща є головним експортером м’яса птиці на європейському ринку. Однією зі складових цього успіху є норкові ферми, які купують відходи птахофабрик для годівлі хутрових тварин, чим суттєво знижують кінцеву вартість продукції. Якби не звіроферми, то всі ці відходи треба було б спалювати, а пташникам «спалювати» великі суми за утилізацію, які б відбилися на гаманці споживача. Німецькі утилізуючі компанії борються в Польщі з норковими фермами за відходи птахоферм і рибзаводів, намагаючись на законодавчому рівні заборонити звіроферми », – впевнений Олександр Дикий.

Сьогодні обсяг утилізаційного ринку в Польщі становить понад 100 мільйонів доларів, з яких 85% ринку має німецький капітал. Якщо закрити звіроферми, то обсяг утилізації відходів харчової промисловості збільшиться в 2 рази. Заборона звірівницьких господарств дозволить створити монополію утилізаційних підприємств, яка зможе піднімати ціни за послуги утилізації на свій розсуд.
В інтерв’ю порталу wPolityce.pl Президент Польської асоціації виробників хутра Даніель Хмелевський розповів, що 10-15 років тому птахофабрики платили певні гроші за утилізацію відходів. Тепер норкові ферми стали купувати ці відходи, використовуючи їх в якості їжі для норки.

Німецькі компанії використовують різні методи боротьби з біологічним утилізатором – звірофермами, в тому числі підключають у якості інструменту тиску екологічні та зоозахисні організації.

Цезарій Камерчак, президент Союзу підприємців і роботодавців Польщі також бачить потужне лобіювання та дії, шкідливі для польської економіки і вигідні для німецьких компаній: «М’ясо та ковбаси в Польщі відносно дешеві в тому числі через безкоштовну утилізацію продуктів тваринного походження, які не використовуються для виробництва продуктів харчування. Їх купують норкові ферми для годування тварин. Якби не було норкових ферм – м’ясопереробні заводи повинні були б дорого платити за утилізацію. Обсяг ринку утилізації буде коштувати більше 255 млн. дол. 

Таким чином, німецький концерн найняв кілька «мокрих» лобістів (чесний лобіст не працюватиме проти своєї країни), кілька інфантильних молодих леді і «екологічних» організацій, і, ймовірно, в переважній більшості політиків, які не знають, у чому вони беруть участь» .

«Граючись на людських почуттях, можна дійти до заборони птахофабрик, свинарства і вирощування великої рогатої худоби», – вважає Олександр Дикий.