Данія виплатить компенсацію в 2,5 млрд євро через знищення норок

Данія виплатить компенсацію в 2,5 млрд євро через знищення норок

Данія запропонує компенсацію в розмірі 2,5 млрд євро фермерам-власникам норкових господарств після вибракування мільйонів тварин в спробі зупинити поширення коронавірусу. Про це повідомляє Financial Times.

У Данії заборонили вирощування норок у 2021 році через побоювання мутацій коронавірусу, але уряд має намір відновити галузь у 2022 році.

Фермери повинні отримувати компенсацію за поточним ринковим курсом в розмірі 160-250 данських крон за вбиту тварину, і 333 крони з розрахунку втрати можливого заробітку.

“Ми втратили бізнес світового класу тому звичайно, ми повинні отримати належну компенсацію”, – заявив Таге Педерсен, керівник данської асоціації заводчиків норок.

Фахівець додав, що галузь вже не повернеться до колишнього рівня, оскільки конкуренція з боку Китаю і Польщі сильна.

Слідом за Данією на норковій фермі у Франції був виявлений коронавірус. Тварин вирішено ліквідувати, повідомляє Міністерство сільського господарства Франції.

Міністерство повідомило, що норки будуть знищені. Тисяча норок, а також створена на основі таких тварин “продукція” на французькій фермі буде ліквідована. Всього у Франції налічується чотири ферми з розведення норок. В одній з них, за повідомленням міністерства, вірус не знайдений. У двох інших проводяться аналізи, їх результати стануть відомі наступного тижня.

Також раніше повідомлялося, що Міністерство сільського господарства США заявило про перший випадок зараження новим коронавірусом дикої норки. Хвора тварина мешкає на території недалеко від ферми в Юті, де вже було виявлено зараження, повідомляє ВВС.

У відомстві заявили про випадок зараження «дикої норки, що знаходиться на вільному вигулі». Там також відзначили, що протестували ще кілька тварин з різних популяцій, але у них захворювання виявлено не було.

У міністерстві також заявили, що вже повідомили Всесвітню організацію охорони здоров’я про хвору тварину. Разом з тим свідоцтв того, що вірус розподіляється серед норок в диких популяціях, немає.