Охорона тварин на європейських норкових фермах

Охрана животных на европейских норковых фермах

Мене звуть Стін Генрик Мюллер. Я старший науковий співробітник в Орхуському університеті. Я вивчав розведення хутрових звірів протягом майже 29 років.

Що таке WelFur?
WelFur – це програма, яка використовується для моніторингу вмісту і благополуччя тварин, з метою отримання хутра. WelFur базується на масштабному європейському проекті, який стежить за якістю змісту і благополуччя тварин. Ми запустили цей проект в першу чергу для того, щоб стежити за утриманням  норок і лисиць.

Протягом одного дня інспектори спостерігають за тваринами, оглядають їх клітки і вивчають те, як за ними доглядають. Процес оцінки змісту тварин дозволяє нам отримати уявлення про благополуччя тварин в конкретний день.

Як можна виміряти благополуччя тварин?

Ми дивимося на 4 критерії.

Ми дивимося на умови утримання звірів.

Ми дивимося на їх клітини, перевіряємо, чи є у звірів достатній запас свіжої їжі та води.

Ми дивимося, наскільки добре доглядають за тваринами на норкових фермах.

Ми перевіряємо, що зроблено для тварин, коли це зроблено, і чи правильно це зроблено.

Це те, що ми маємо на увазі під умовами утримання. Потім ми можемо подивитися, як тварини реагують на ці умови. Реакцію звірів на ці умови, ми називаємо показниками, заснованими на поведінку тварин.

У проекті WelFur, що відповідає за оцінку якості змісту і благополуччя, ми намагаємося використовувати якомога більше показників, заснованих на поведінці тварин, тому що ці показники більше говорять нам про те, як насправді живуть тварини.

Показники, засновані на поведінці тварин – це прояв того, як тварини реагують на умови їх життя. Ми оцінюємо їх поведінку і здоров’я. Ми перевіряємо, чи відповідає їхня поведінка типовому поводженню диких тварин.

Наприклад, якщо ми виявимо, що норка жує хутро, або тварина демонструє стереотипну поведінку, це вказує на те, що щось їм не подобається. Ми також перевіряємо їх здоров’я. Якщо багато тварин отримують травми або хворіють, це свідчить про те, що щось йде не так, і це потребує виправлення.

Чи не менше уваги приділяється умовам життя тварин з точки зору розміру клітини, годування і так далі. Однак оцінка того, як тварини справляються з навколишнім середовищем, дає більше корисної інформації.

Для чого можна використовувати WelFur?

WelFur сам по собі нічого не може гарантувати.

WelFur може надати інформацію тільки про благополуччя утримання тварин і про те чи добре тваринам на даній норковій фермі в певний момент часу. Якщо ви виявите проблеми на фермі, ви знаєте, які дії необхідно зробити.

WelFur дозволяє документувати поточний стан і області поліпшення.

Чим WelFur унікальний для розведення хутрових звірів?

Програма WelFur відрізняється від інших систем моніторингу, які використовуються для інших тварин. Причина цього полягає в тому, що весь життєвий цикл норки заснований на фермі.

Це означає, що ми повинні проводити перевірки більш ніж один раз.

Ми проводимо наші перевірки на кожній частині виробничого процесу.

Взимку, потім в період догляду за цуценятами, і восени, коли цуценята виросли.

Дослідження показують, що благополуччя змісту норки може гарантуватися в тому випадку, якщо ми будемо ретельно стежити за всім життєвим циклом тварин.

Чи можливо благополуччя диких тварин в маленьких клітках?

Перш за все норки НЕ дикі тварини. Їх почали вирощувати на фермах з часів американської громадянської війни. Тварини пристосовувалися до селянського життя протягом кількох поколінь.

Норка вважає клітку своєю територією, ось що для неї важливо. Розмір цієї території, не має значення, до тих пір, поки вони отримують достатньо їжі, і можуть захистити свою територію.

Також для норки мають бути доступні різні джерела розваги. У період зростання кращою формою розваги є норка протилежної статі, щоб вони могли грати і практикувати шлюбну поведінку.

Також повинна бути полиця, труба з подачею води, солома і норки завжди повинні мати доступ до гнізда. Гніздо дуже важливо. Це місце, куди вона ховається, якщо чогось боїться, так само це місце, де норки можуть зігрітися.

Чи оплачуються результати ваших досліджень хутряної промисловістю?

Нас іноді запитують, чи є наше дослідження незалежним.

Незважаючи на той факт, що галузева промисловість фінансує його, ми завжди тримаємо її на відстані витягнутої руки. Ми займаємося тільки тими проектами, в яких ми можемо прийняти рішення про те, що ми хочемо дослідити, які методи дослідження ми використовуємо, як ми розраховуємо результати, як і що ми публікуємо.

У цьому сенсі ми незалежні.

Галузь повинна частково фінансувати наші дослідження, це те, що обмовляється урядом.