Офіс президента підтримав ініціативу впровадження європейського регулювання роботи норкових ферм

Офіс президента підтримав регулювання роботи норкових ферм

Сьогодні на Україну припадає 1% в світовому виробництві хутра. Україні не варто відмовлятися від інвестицій і віддавати конкурентну перевагу в хутряній галузі сусіднім країнам, так як зараз на країну припадає лише 1% в світовому виробництві хутра. Про це заявив уповноважений президента України з аграрних питань Роман Лещенко під час круглого столу в середу, 12 лютого, організованого парламентським Комітетом з питань екологічної політики та природокористування, передає УНІАН.

“Від Офісу президента хочу відзначити, що ми підтримуємо концепцію створення нових робочих місць і залучення інвестицій. Тільки Україна поки відштовхує цей потенціал, а Польща бере. Хутряна галузь в нашій країні має дуже великий потенціал, ми можемо збільшити свою частку на світовому ринку до 10 % і стати лідером”, – сказав Лещенко.

Фото: Роман Лещенко (agropolit.com)
Фото: Роман Лещенко (agropolit.com)

Він також запропонував створити робочу групу, куди увійдуть екологи та активісти, щоб мінімізувати спекуляції на тему екологічності норкових ферм, і зазначив, що законопроект щодо вдосконалення регулювання хутряної галузі заслуговує на увагу.

У свою чергу, народні депутати та представники бізнесу закликали запровадити в Україні європейське регулювання норкових ферм, зокрема запропонований парламентом законопроект №2360, що передбачає вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні.

Депутати та представники бізнесу закликали запровадити в Україні європейське регулювання норкових ферм
Депутати та представники бізнесу закликали запровадити в Україні європейське регулювання норкових ферм

Ініціатор законопроекту народний депутат Сергій Литвиненко вважає, що галузь здатна створити ще більше робочих місць в сільській місцевості.

“Хіба ми хочемо знищити галузь, яка вже створила 1500 робочих місць місць? Думаю, це невигідно і нерозумно. Її необхідно врегулювати, ввести єдині європейські стандарти. І якщо будуть відкриватися в Україні нові ферми з розведення норок, то тільки високотехнологічні і сучасні, які будуть платити великі податки і створювати нові робочі місця. Причому, ці робочі місця – в сільській місцевості”, – сказав Литвиненко, запропонувавши, в той же час, провести інспекцію всіх працюючих в Україні норкових ферм.

Як зазначив власник однієї з норкових ферм Олександр Харченко, на його фермі не використовуються хімікати і формальдегіди при виробництві хутра, а тварин не годують антибіотиками, тому недоцільно говорити про хімічне забруднення природи від таких ферм.

“Наша ферма побудована за європейськими стандартами з акцентом на екологічність, благополуччя тварин, створення робочих місць і впровадження технологій. Хочу зазначити, що світовий лідер у виробництві норкового хутра сьогодні – це Данія, яка одночасно є одним із прикладів екологічного держави, і на такий приклад варто рівнятися “, – зазначив він.

Нагадаємо, за даними Асоціації твариноводів України, в Україні діють 10 норкових ферм, які щорічно сплачують 30 млн грн податків в держбюджети різних рівнів. Щорічна валютна виручка від експорту хутра становить 70 млн дол.

В Україні хутро не реалізовують, його стовідсотково продають в Голландію на аукціон, який, в свою чергу, і займається реалізацією.

За словами президента Асоціації Володимир Федина, в Україні за останні роки почали діяти тільки 2 нові ферми. При цьому, у країни є недорога сировинна база і дешева робоча сила.

Новини

Натуральне хутро: виконання порядку денного Конференції COP26, частина вирішення проблеми зміни клімату

Натуральне хутро: виконання порядку денного Конференції COP26, частина вирішення проблеми зміни клімату

Ідеологія не може перешкодити боротьбі зі зміною клімату. Якщо ми серйозно ставимося до досягнення наших цілей Net Zero, необхідно розглядати ...
докладніше
Війна за «датську спадщину»

Війна за «датську спадщину»

Нішу Данії на світовому хутровому ринку хочуть розділити між собою Китай, Польща та Білорусь, - Україна залишається осторонь Минув майже ...
докладніше
Програма Furmark стала знаковою подією на шанхайському тижні моди

Програма Furmark стала знаковою подією на шанхайському тижні моди

«Суперечки» про добробут тварин і стійку моду на хутро здаються нескінченними. Індустрія моди і організації із захисту тварин щорічно шукають ...
докладніше

Leave a comment