Офіс президента підтримав ініціативу впровадження європейського регулювання роботи норкових ферм

Офіс президента підтримав регулювання роботи норкових ферм

Сьогодні на Україну припадає 1% в світовому виробництві хутра. Україні не варто відмовлятися від інвестицій і віддавати конкурентну перевагу в хутряній галузі сусіднім країнам, так як зараз на країну припадає лише 1% в світовому виробництві хутра. Про це заявив уповноважений президента України з аграрних питань Роман Лещенко під час круглого столу в середу, 12 лютого, організованого парламентським Комітетом з питань екологічної політики та природокористування, передає УНІАН.

“Від Офісу президента хочу відзначити, що ми підтримуємо концепцію створення нових робочих місць і залучення інвестицій. Тільки Україна поки відштовхує цей потенціал, а Польща бере. Хутряна галузь в нашій країні має дуже великий потенціал, ми можемо збільшити свою частку на світовому ринку до 10 % і стати лідером”, – сказав Лещенко.

Фото: Роман Лещенко (agropolit.com)
Фото: Роман Лещенко (agropolit.com)

Він також запропонував створити робочу групу, куди увійдуть екологи та активісти, щоб мінімізувати спекуляції на тему екологічності норкових ферм, і зазначив, що законопроект щодо вдосконалення регулювання хутряної галузі заслуговує на увагу.

У свою чергу, народні депутати та представники бізнесу закликали запровадити в Україні європейське регулювання норкових ферм, зокрема запропонований парламентом законопроект №2360, що передбачає вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні.

Депутати та представники бізнесу закликали запровадити в Україні європейське регулювання норкових ферм
Депутати та представники бізнесу закликали запровадити в Україні європейське регулювання норкових ферм

Ініціатор законопроекту народний депутат Сергій Литвиненко вважає, що галузь здатна створити ще більше робочих місць в сільській місцевості.

“Хіба ми хочемо знищити галузь, яка вже створила 1500 робочих місць місць? Думаю, це невигідно і нерозумно. Її необхідно врегулювати, ввести єдині європейські стандарти. І якщо будуть відкриватися в Україні нові ферми з розведення норок, то тільки високотехнологічні і сучасні, які будуть платити великі податки і створювати нові робочі місця. Причому, ці робочі місця – в сільській місцевості”, – сказав Литвиненко, запропонувавши, в той же час, провести інспекцію всіх працюючих в Україні норкових ферм.

Як зазначив власник однієї з норкових ферм Олександр Харченко, на його фермі не використовуються хімікати і формальдегіди при виробництві хутра, а тварин не годують антибіотиками, тому недоцільно говорити про хімічне забруднення природи від таких ферм.

“Наша ферма побудована за європейськими стандартами з акцентом на екологічність, благополуччя тварин, створення робочих місць і впровадження технологій. Хочу зазначити, що світовий лідер у виробництві норкового хутра сьогодні – це Данія, яка одночасно є одним із прикладів екологічного держави, і на такий приклад варто рівнятися “, – зазначив він.

Нагадаємо, за даними Асоціації твариноводів України, в Україні діють 10 норкових ферм, які щорічно сплачують 30 млн грн податків в держбюджети різних рівнів. Щорічна валютна виручка від експорту хутра становить 70 млн дол.

В Україні хутро не реалізовують, його стовідсотково продають в Голландію на аукціон, який, в свою чергу, і займається реалізацією.

За словами президента Асоціації Володимир Федина, в Україні за останні роки почали діяти тільки 2 нові ферми. При цьому, у країни є недорога сировинна база і дешева робоча сила.

Новини

Майбутнє хутряної індустрії

Майбутнє хутряної індустрії

Криза Covid-19 ще більше вдарила по галузі, яка вже перебувала в стані різкого спаду. Проте, продавці хутра позитивно оцінюють перспективи ...
докладніше
У Фінляндії розробляють вакцину проти коронавірусу для тварин

У Фінляндії розробляють вакцину проти коронавірусу для тварин

У Фінляндії працюють над вакциною проти коронавірусу для тварин. Про це повідомляє Fifur.  Як зазначається, розробку ініціювала асоціація звірівників FIFUR ...
докладніше
Британські захисники тварин не змогли надати докази своєї брехні

Британські захисники тварин не змогли надати докази своєї брехні

Висновки регулятора преси Великобританії: активісти за права тварин «значно спотворюють інформацію» заради запуску кампанії по забороні хутраСерйозним ударом по тим, ...
докладніше

Leave a comment