Володимир Федина: небезпека зараження норок або персоналу практично відсутня

Володимир Федина: небезпека зараження норок або персоналу практично відсутня
Володимир Федина: небезпека зараження норок або персоналу практично відсутня

Щойно закінчилася міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ЕПІДЕМІЧНІ ВИКЛИКИ В КОНЦЕПЦІЇ «ЄДИНЕ ЗДОРОВ’Я»

Президент Асоціації звірівників України Володимир Федина розповів учасникам міжнародної конференції «Сучасні епідеміологічні виклики в концепції «Єдине здоров’я» про українські норкові ферми.

Володимир Федина звернув увагу на те, що між улаштуванням данських та українських норкових ферм існує багато відмінностей: «Масовий розвиток норкових ферм у Данії відбувся на початку 80-х рр. ХХ ст. – потрібно було вирішити важливу проблему утилізації відходів рибозаводів. Тому в основному данські ферми віком 35-40 років. У Данії було багато маленьких ферм – їх важко контролювати і запроваджувати єдині правила безпеки. Там  існувало централізоване постачання кормів, централізоване ветеринарне обслуговування, обмін норками між фермами для спарювання тощо. Це вказує на те, що можливість занесення вірусу з ферми на ферму набагато більша. Українські ферми – великі сучасні промислові об’єкти з повністю замкнутим циклом та жорсткими правилами безпеки та контролю. Тому, небезпека зараження норок або персоналу практично відсутня».

Президент АЗУ розповів про наслідки поспішного і незваженого рішення урядом Данії, а саме про те, що  держава змушена виплатити компенсацію фермерам близько 3млрд. євро: «Відправили у відставку директора Інституту сироватки  та міністра с/г; щодо прем’єр-міністра створена тимчасова слідча комісія і ведеться розслідування; досі не вирішені екологічні проблеми через поховання норок».

Він також зазначив: «Без сумніву, sustainability або стійкість – це про натуральне хутро. Хутрові ферми – невід’ємна частина циркулярної економіки. Це нова бізнес-модель, яка стає дуже популярною серед провідних країн світу і направлена на забезпечення стійкості».

ДОВІДКА: Організаторами виступили Інститут ветеринарної медицини НААН, Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН