Коти є переносниками коронавірусу: встановили вчені Вагенінгенського університету (Голландія)

Виключити знаходження і вільне переміщення котів по території ферм

Згідно з дослідженням, проведеним голландськими експертами Вагенінгенського університету, встановлено, що фермерські коти зіграли роль переносника вірусу COVID-19 між чотирма голландськими фермами під час карантину.

Дослідженню передувала інформація про зараження норок на чотирьох голландських фермах коронавірусом. Всі ферми розташовані в одному районі провінції Брабант.

Вчені встановили, що з одинадцяти котів, які були присутні на одній із заражених ферм, три мали антитіла до COVID-19. Це означає, що ці кішки були заражені коронавірусом і могли заразити норок. Детально з результатами дослідження можна ознайомитися тут: https://www.wur.nl/en/Research-Results/Research-Institutes/Bioveterinary-Research/show-bvr/Questions-and-answers-regarding-infection-with-COVID-19-in-mink.htm

Fur Europe оновила рекомендації щодо захворювання COVID -19 для звірівників –  обмежити доступ для другорядних відвідувачів і кішок на всіх норкових фермах. Основними відвідувачами є співробітники, ветеринари, оцінювачі добробуту та інші фахівці.

З метою профілактики та недопущення можливих випадків виникнення інфекції у норок на українських фермах Асоціація звірівників України звертається до власників та працівників норкових ферм з наступними рекомендаціями:

  1. Виключити знаходження і вільне переміщення котів по території ферм
  2. Забезпечити неможливість контактів котів з працівниками ферм, що мають контакт з норками, які містяться на фермах
  3. Рекомендувати працівникам ферм, які мають контакт з кішками, протягом 2-х тижнів утриматися від контактів з норками