ВООЗ: Умертвіння норки не вимагається

ВООЗ: Умертвіння норки не вимагається
ВООЗ: Умертвіння норки не вимагається

У той час як датські селекціонери норки повним ходом вбивають всіх норок в країні, Всесвітня організація охорони здоров’я заявляє, що вони не вважають це за необхідне

– Ми вважаємо, що глобальний ризик, пов’язаний з новим варіантом норки, дуже низький. Безумовно, – заявила офіційний представник ВООЗ Маргарет Харріс в датському ток-шоу «Ліпперт» в середу.

Минулого тижня всі датські заводчики норок були проінформовані про те, що всю нірку в країні необхідно вбити після того, як після мутації коронавірус почав поширюватися на норку в Північній Ютландії.

Є побоювання, що після мутації вірус пошириться.

Єдина проблема полягала в тому, що у данського уряду не було юридичних повноважень віддавати наказ про умертвіння здорових тварин.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) тепер заявляє, що вони не вважають вбивство необхідним і що це не їх рекомендація, пише Danish TV 2.

– Є ймовірність, що воно запобігає і контролює інфекцію. Але ми залишаємо на розсуд окремих властей прийняття правильного рішення для окремої частини суспільства і людей, яких це торкнулося, – каже Харріс.

Братські могили

У вівторок уряд Данії розіслав новий лист, в якому змінює формулювання з наказу про масове вбивство норок на прохання про це. У той же час опрацьовуються можливі законодавчі зміни, які могли б дати уряду право вимагати цього.

Однак данські заводчики норок заявляють, що шляху назад немає і що вбивства йдуть повним ходом.

Оскільки це відбувається дуже швидко, зараз на військовому полігоні в Хольстебро були вириті братські могили довжиною кілька кілометрів, пише Dagbladet Holstebro-Struer..

Як в Данії, так і в декількох міжнародних засобах масової інформації висловлювалися припущення про те, чи може новий варіант вірусу дати поштовх новій епідемії, яка зародилася в Данії. Деякі назвали Данію новим Уханем, але представник ВООЗ вважає, що це неправильно розуміють.

«Немає сумнівів у тому, що нам потрібно стежити за варіантом, але справжня проблема полягає в тому, щоб зупинити поширення коронавирусу, який в даний час збільшується у всьому світі», – говорить Харріс.

Прем'єр-міністр Метте Фредеріксен Фото: Мартин Сильвест / Ritzau Scanpix / Ritzau Scanpix
Прем'єр-міністр Метте Фредеріксен Фото: Мартин Сильвест / Ritzau Scanpix / Ritzau Scanpix

У вівторок прем’єр-міністр Метте Фредеріксен вибачилася перед заводчиками норок за те, що накази були розіслані і на умертвіння здорових тварин.

Раніше передбачалося, що знищення всіх популяцій норки може коштувати до 5 мільярдів датських крон.