Міністр продовольства Данії розглядає можливість збереження деяких племінних сук

Міністр продовольства Данії
Міністр продовольства Данії

Могенс Йенсен (S) звернувся до уряду з проханням розглянути можливість збереження декількох племінних норок.

Всупереч тижневим переконливим заявам уряду про те, що всі норки повинні померти, міністр просуває виживання.

Згідно Jyllands-Posten в TV Midtvest, міністр продовольства, сільського господарства та рибальства Могенс Йенсен (S) повідомив, що не обов’язково вбивати частину маточного поголів’я. Це суперечить попереднім заявам міністра і прем’єр-міністра.

У середу минулого тижня уряд заявив, що прийняв рішення про забій всіх норок після того, як мутації covid-19 поширилися від тварин до людей.

Незважаючи на відсутність юридичних повноважень на забій норок за межами зон зараження, заводчики норок по всій країні слідували цій інструкції. Але зараз вона зазнає змін.

«Розведення норок не може сприяти прийдешньої короні. Ми робимо все можливе, щоб побачити, чи можливо зберегти племінних тварин », – сказав Могенс Йенсен телеканалу TV Midtvest і продовжив:

«Уряд не має нічого проти розведення норок. Навпаки, ми сприяли розвитку розведення норок. Це важлива економіка і багато робочих місць», – говорить він.

У минулому дехто пропонував створити банк генів з використанням крові і сперми, але це неможливо зробити шляхом розведення норок. Деякі представники галузі також стверджують, що для решти буде занадто дорого продовжувати свою професію, якщо буде передано лише кілька племінних тварин.

Томас Даніельсен з Ліберальної партії вважає «неприйнятним, що Могенс Йенсен зараз в 11-й годині розкриває, що не слід руйнувати якийсь племінний макіяж. Це поводження з заводчиками –  прямо огидно. Люди просто вбили справу свого життя, а міністр приходить до сьогоднішнього рішення ніби випадково».