Підлітки вимагали від “Слуги народу” заборонити звіроферми по всьому світі

Підлітки вимагали від "Слуги народу" заборонити звіроферми по всьому світі
Підлітки вимагали від "Слуги народу" заборонити звіроферми по всьому світі

Близько 20 осіб, серед яких більшість не досягли повноліття, вимагали від партії “Слуга народу” заборонити норкові ферми в Україні, Європі та світі. Вони стояли з плакатами та брошурами і скандували гасла про заборону звіроферм. Депутати проходили на засідання фракції і інтерес не виявляли, інформує портал podrobnosti.ua.

“Ми будемо спілкуватися з кожним депутатом”, – висловив своє побажання координатор кампанії “Хутро OFF” Павло Вишебаба.

Мітингувальники вимагають прийняти закон 2360 про заборону норкових ферм, проект якого через свою неспроможність отримав негативні висновки у всіх профільних комітетах Верховної Ради. Він суперечить директивам ЄС і чинним нині законами.

“Фактично законопроект 2360 знищує цілу галузь сільського господарства – звірівництво, – впевнений президент Асоціації звіроводів України Володимир Федина. – Мізерна кількість професійних активістів, підживлювана фінансами з заходу, не розуміє наслідків для іміджу і економіки України. Як мінімум 1,5 тис осіб у сільській місцевості втратять роботу. Та ні в законопроекті, ні в пояснювальній записці до нього немає жодного слова про працевлаштування цих людей. Не кажучи вже про компенсації підприємцям, які вклали в обладнання для ферм 100 мільйонів доларів”.

Довідка. Станом на сьогодні, члени АЗУ вклали близько 106 млн доларів США інвестицій у розвиток аграрного сектора України, забезпечили роботою близько 1,5 тис працівників, які проживають переважно у сільській місцевості, щорічно забезпечують від 53 до 70 млн доларів США експорту вітчизняної продукції та валютних надходжень в Україну, а також сплачують до бюджетів усіх рівнів, включаючи бюджети сільських рад, понад 70 млн грн податкових платежів. Норкові ферми переробляють близько 50 тисяч тонн відходів птахофабрик і рибозаводів, непризначених для вживання в їжу людиною.