PETA отримала величезний удар в суді Баден-Вюртемберга

PETA отримала величезний удар в суді Баден-Вюртемберга
PETA отримала величезний удар в суді Баден-Вюртемберга

Вищий адміністративний суд Баден-Вюртемберга (Німеччина), постановив, що PETA не є зоозахисною організацією, уповноваженою порушувати колективні правові дії в якості організації з захисту тварин. Рішення суду, яке набирає обертів в Німеччині, має далекосяжні наслідки для PETA.

Німецьке адміністративне право має одну особливість і засноване на тому принципі, що розглядає позови тільки в разі порушення особистих персональних прав. Це означає, що асоціації не мають права порушувати справи проти адміністративних рішень. Наприклад, якщо фермер вважає, що стандарти, які компетентний орган просить його дотримуватися, порушують його права, він може звернутися за роз’ясненнями до адміністративного суду. Тварини не мають такої ж можливості. Такі організації, як PETA, борються за надання цього права. У німецькому законі про охорону природи відбулися зміни у ставленні цього принципу. Відповідно до Федерального закону про охорону природи 2002 року природоохоронним об’єднанням було надано право подавати судові позови проти рішень, прийнятих владою, якщо дотримані певні умови.

У прес-релізі суду йдеться, що через дуже невелике число – тільки сім постійних членів – гарантія належного виконання завдань не була гарантована протягом тривалого часу. Закон покликаний забезпечити, щоб повноваження, існуючі на основі визнання, здійснювалися в значній мірі членами. Тому число повноправних членів повинно істотно перевищувати кількість членів ради.

«Також позивач не дозволяє всім приєднатися в якості повноправних членів. Закон передбачає, що організація із захисту тварин дозволяє кожному набути членства насправді з повним правом голосу. У позивача цього немає. Крім того, домашня сторінка не інформує про права та обов’язки, пов’язані з цим членством, зокрема про те, скільки і якщо, якщо так, то, скільки сплачується членський внесок. Форму заявки також не знайдено», – йдеться в релізі.

Суд встановив, що недемократична структура PETA не відповідає юридичним вимогам до організацій, які мають право пред’являти позов щодо тварин, оскільки сторонні особи не мають доступу до прийняття рішень в рамках низхідної структури PETA Germany, в якій беруть участь всього 9 чоловік в Німеччині.

Німецьке мисливське співтовариство відзначило, що РЕТА виглядає як «непрозора політична лобістська організація, яка вимагає дотримання прав людини для тварин, але навряд чи сприяє практичній захисту тварин на місці».