Натуральне хутро повертається та сертифікується

Натуральне хутро повертається та сертифікується
Натуральне хутро повертається та сертифікується

Цієї зими знову зросли продажі натурального хутра в Luxury сегменті.

Експерти відзначають, що на зростання продажів хутра, крім погодних умов і пандемії, вплинуло впровадження системи обов’язкової сертифікації і відстеження хутра FURMARK, розробленої Міжнародною федерацією хутра (IFF). Тепер по етикетці на виробі за допомогою спеціальної програми можна легко відстежити, звідки хутро, де було вичинено і пофарбовано, хто зшив цю річ.

З 2021 року програму обов’язкової сертифікації натурального хутра вступає в силу. Глобальні компанії LVMH і Kering, які керують розвитком практично всіх світових Будинків моди визнають FURMARK, яка об’єднує сертифікати з Європи, США, Канади, Росії та Намібії. Китайські ферми поки не включені в схему.

Дотримуватися всіх вимог і стандартів готові учасники хутряного ринку: фермери, аукціонні будинки, кушніри, фарбарі, продавці.

«Протягом всього ланцюжка поставок FURMARK гарантує, що кожен етап виробничого процесу відповідає суворим вимогам, які відображають найсуворіші, всесвітньо визнані стандарти захисту тварин та сталого розвитку. Від фермерів і мисливців до дизайнерів FURMARK гарантує, що все відповідає суворим правилам і стандартам – на благо тварин, навколишнього середовища і суспільства», – вважає президент Міжнародної федерації хутра Марк Оатен.

Що ж таке FURMARK і як це працює?

У минулому році Міжнародна федерація хутра впровадила програму FURMARK. Це комплексна програма охоплює екологічність, благополуччя тварин, а також вироблення та фарбування хутра, тому покупець може бути впевнений, що продукція з сертифікатом FURMARK відповідає визнаним світовим стандартам.

Кожна програма в системі FURMARK має власну структуру управління. Це включає взаємодію з вченими, урядовцями, фермерами, мисливцями, а також із зовнішніми експертами.

З введенням FURMARK всі основні хутряні аукціони зобов’язуються продавати сертифіковане фермерське і дике хутро. Це хутро далі переходить до сертифікованих кушнірів і фарбарі, а потім – до виробника. Всі стадії ланцюжка поставок відтепер підлягають комплексним, прозорим, незалежно перевіреним системам відстеження та зовнішнього аудиту. Таким чином FURMARK надає роздрібним продавцям, брендам і споживачам повну гарантію і впевненість при покупці натурального хутра.

Система відстеження заснована на технології ChainPoint, багатомовної веб-платформі, яка дозволяє реєструвати кілька учасників ланцюжка поставок, щоб вони могли співпрацювати в своїх секторах.

Звіроводи і хутрові спільноти

Хутро, що вирощується на фермах, має глибокі сільськогосподарські традиції і цивілізаційну історію. Дике хутро є симбіозом з природою і, що важливо, підтримує ряд спільнот, включаючи корінне населення, в усьому світі.

Кількома роками раніше IFF впровадила програму оцінки добробуту тварин WelFur, призначену для сертифікації ферм по розведенню норок, лисиць і фінських єнотів в Європі. Перевірки проводяться незалежними аудиторами, а протоколи перевірок зосереджені на чотирьох принципах добробуту тварин: гарне житло, гарне харчування, гарне здоров’я і належна поведінка. Ці принципи були адаптовані незалежними вченими з семи європейських університетів для створення програми WelFur.

Для отримання сертифікату WelFur кожна ферма повинна тричі на рік проходити незалежний аудит, який оцінить весь виробничий цикл.

З минулого року три найбільших аукціонних будинку – Saga Furs, Kopenhagen Fur, Sojuzpushnina, Ruspushnina – приймають тільки хутро з Європи, яка пройшла сертифікацію WelFur.

Аукціони

Аукціони грають вирішальну роль в постачанні FURMARK: вони діють як точка входу для шкурок, гарантуючи, що ті надходять від організацій, що використовують програми по захисту тварин і екологічній стійкості.

Кушніри та фарбарі

ІFF спільно з Міжнародною асоціацією хутряних майстрів і фарбарів (IFDDA) розробив новий промисловий хімічний стандарт для FURMARK, який гарантує дотримання всіх норм і контроль з боку зовнішнього інституту FILK. Члени IFDDA зобов’язані надати зразки обробленого хутра в FILK для тестування, а також реєструвати точний рух шкурок в процесі обробки і фарбування. FILK – зовнішній інститут тестування хімічних стандартів для обробки і фарбування – також здійснює контрольний візит на місце і перевіряє відповідність використовуваних хімічних речовин описаним у стандарті. Якщо продукція не відповідає, то вона не буде включена в FURMARK.

Виробники

Після того, як виробники отримують оброблене хутро від кушнірів і красильників, воно може бути використано для виробництва одягу, аксесуарів або меблів. Тут теж працює система відстеження, яка гарантує, що виробники не зможуть замінити сертифіковане FURMARK хутро, яке вони використовують в готових виробах, на невідповідне стандартам.

Роздрібний продаж

Інформація про роздрібні продажі хутряних виробів поширюється через різні канали, включаючи інтернет-сайти і точки продажу в універмагах і магазинах.

Дослідження показали, що більше 80% роздрібних продавців підтримують FURMARK. Вони вважають, що, коли ці програми будуть впроваджені, це допоможе споживачам більш впевнено вибирати натуральне хутро.

Застосування FURMARK по всьому ланцюжку поставок і наявність сертифікованих продуктів, доступних споживачам з 2021 року означає впевненість і підтверджує цінність екологічного натурального хутра.

«Україна є членом Міжнародної федерації хутра. Всі наші норкові ферми, які продають свою продукцію на світових аукціонах, неухильно дотримуються всіх стандартів, що забезпечують добробут тварин, екологічні та етичні норми, охорону навколишнього середовища, соціальну відповідальність. Всі члени нашої асоціації мають сертифікат WelFur, і я впевнений, що їх продукція без проблем пройде аутентифікацію в системі FURMARK », – сказав президент Асоціації звірівників України Володимир Федина