Найстильніші зимові фільми

Найстильніші зимові фільми
Найстильніші зимові фільми

Фільми, дія яких відбувається взимку, мають особливу магію. Їхні головні героїні вміють мати красивий і невимушений вигляд у мороз і снігопад, недбало загортатися у хутро або демонструвати розслаблений apres-ski у найкращому його прояві. Vogue.ua обрав п’ять стильних зимових фільмів, після перегляду яких не закохатися в цю пору року – просто неможливо.

Керол, 2015

Драма “Керол” повертає у Нью-Йорк 1950-х років, а головні ролі у ній грають одні з найбільш харизматичних і стильних акторок сучасності – Руні Мара і Кейт Бланшетт. За сюжетом вони закохані одна в одну, і одяг в історії цих взаємин грає не останню роль, він підкреслює відмінності в їхньому соціальному статусі та життєвій історії. Художниця костюмів “Керол”, Сенді Пауелл, черпала натхнення у глянцевих журналах того часу, особливо концентрувалася на колірній гамі, що була популярною у сезон осінь-зима 1952/1953.

Кадр з фільму "Керол", 2015
Кадр з фільму "Керол", 2015

Доктор Живаго, 1965

Класична екранізація роману “Доктор Живаго” 1965 року – справжній гід зимовою модою початку ХХ століття. Головна героїня у виконанні акторки Джулі Крісті в кожному кадрі має підкреслено жіночний і елегантний вигляд, які б труднощі у неї не виникали. Хутряне пальто і пухнасті шапки, білосніжні блузи і навіть вечірні сукні, що з’являються у фільмі, не просто запам’яталися мільйонам глядачів, а й надихнули на створення колекцій модних дизайнерів. Наприклад, Марк Боан використовував ці мотиви у роботі над колекцією Christian Dior 1966 року.

Кадр з фільму "Доктор Живаго", 1965
Кадр з фільму "Доктор Живаго", 1965

Шарада, 1963

Романтична детективна історія “Шарада” з Одрі Гепберн знайома навіть тим, хто не дивився цей фільм, адже кадр, на якому головна героїня відпочиває на гірськолижному курорті в образі від Givenchy, облетів увесь світ. Досі деякі шанувальники акторки впевнені, що це документальна світлина, зроблена під час відпустки їхньої улюбленої Гепберн. До слова, масивні окуляри на лижному схилі саме після виходу “Шаради” на екрани стали улюбленим аксесуаром модниць, які не планують встановлювати спортивних рекордів, а просто хочуть мати хороший вигляд.

Одрі Гепберн у фільмі "Шарада", 1963
Одрі Гепберн у фільмі "Шарада", 1963

Вічне сяйво чистого розуму

“Вічне сяйво чистого розуму” – один з найбільш зворушливих фільмів за участі комедійного актора Джима Керрі, компанію якому на знімальному майданчику склала не менш талановита Кейт Вінслет. На перший погляд, стилю і зовнішньому вигляду героїв у фільмі абсолютно не приділяли увагу, проте саме ця підкреслена байдужість має дуже сучасний вигляд у контексті модного порядку денного.

Кадр із фільму "Вічне сяйво чистого розуму", 2004
Кадр із фільму "Вічне сяйво чистого розуму", 2004

Відпустка за обміном, 2006

Романтична комедія “Відпустка за обміном” – чудовий доказ того, що мода циклічна. Білосніжна дублянка героїні Камерон Діаз 2006 року була мрією мільйонів дівчат, але схожі куртки продовжують розбивати модні серця і сьогодні. А якщо переглянути фільм знову і зробити це уважно, то в кадрі можна буде розглянути вбрання Miu Miu, Balenciaga, Ralph Lauren і Christian Dior.

Кадр із фільму "Відпустка за обміном", 2006
Кадр із фільму "Відпустка за обміном", 2006