Стоп–фейк: королева Єлизавета ІІ не заявляла про свою відмову від натурального хутра

Королева Елизавета II не заявляла о своем отказе от натурального меха

Інформація про нібито відмову британської королеви Єлизавети ІІ від використання у своєму гардеробі одягу із натурального хутра, що її оприлюднили деякі зарубіжні та вітчизняні ЗМІ, насправді не відповідає дійсності.

Таку заяву із посиланням на роз’яснення Букінгемського палацу оприлюднила Британська Асоціація торгівлі хутром.

«Ми не припускаємо, що все хутро в існуючих нарядах буде замінено або що королева більше ніколи не носитиме хутро. Королева продовжить використовувати існуючі вбрання у її гардеробі», – процитували в Асоціації офіційну заяву Букінгемського палацу.

«При цьому, як заявили представники королівського палацу, деякі предмети її гардеробу можуть бути виготовлені із штучного хутра, – повідомив виконавчий директор Асоціації Джайлс Рока, прокоментувавши ситуацію так: Ми раді, що королева продовжить носити хутро всупереч вимогам певних груп. Королівська родина упродовж багатьох років сприяє охороні тварин в усьому світі, що цілком гармоніює із відповідальним ставленням до натурального хутра. Як відомо, натуральне хутро є одним з найбільш стійких і довговічних природних продуктів, особливо порівняно з підробленими альтернативами, виготовленими із пластмас. А тому, незважаючи на заяви груп із охорони прав тварин, королівська родина продовжить відповідально ставитися до хутра, як це робить багато людей у різних сферах».

Неправдива інформація про нібито бажання королеви відмовитися від натурального хутра з’явилася кілька днів тому у виданні Daily Mail із посиланням на мемуари особистого радника і головного модельєра Єлизвети ІІ Анджели Келлі. Згодом її передрукували деякі ЗМІ, особливо ті, які симпатизують радикальним зоозахисним організаціям.

Британська Асоціація торгівлі хутром також повідомила 5 головних фактів про підроблене хутро, які свідчать про його неекологічність та шкідливість для оточуючого середовища.

Так, штучне хутро у природних умовах розкладається за 500–1000 років, у той час як натуральне хутро деградує із тією ж швидкістю, що й листя дерев. Фальшиве хутро насправді виготовляють із пластмаси, суміші акрилових і модакрилових полімерів, які продукують на викопному паливі. «Фейкове» хутро уособлює кризу «швидкої» моди: його носять у середньому 2,2 роки, а натуральну шубу – близько 30 років. Підроблене хутро суттєво збільшує кількість мікропластику, що потрапляє у світовий океан: маса викинутого одягу оцінюється в мільйони тонн. І, нарешті, покупці, які поінформовані про склад так званого «еко–хутра» і його вплив на природу, надають перевагу натуральному.

Як раніше повідомляв журнал Vogue, значна частина відомих модельєрів відмовляється від використання штучного хутра через його шкідливий вплив на довкілля.

На сайті «Подробности» цитують дослідження Програми ООН із оточуючого середовища, яке стверджує: «еко–хутро» має негативний вплив на зміну клімату нашої планети.