Екстремісти використовують побоювання з приводу COVID, щоб запропонувати заборону на вирощування норки в США, заявила Комісія з хутра США

Екстремісти використовують побоювання з приводу COVID, щоб запропонувати заборону на вирощування норки в США, заявила Комісія з хутра США
Екстремісти використовують побоювання з приводу COVID, щоб запропонувати заборону на вирощування норки в США, заявила Комісія з хутра США

Представник Коннектикуту Роза ДеЛауро (D-CT) внесла законопроект про внесення поправок до Закону Лейсі 1981 р HR 4310, що забороняє «імпорт, експорт, транспортування, продаж отримання, придбання або покупку норки в міждержавній або зарубіжній торгівлі, а також для інших цілей”.

Посилаючись на неіснуючу загрозу громадському здоров’ю від поширення COVID з ізольованих сільських норкових ферм, законопроект підтримує претензії минулого літа, які неодноразово спростовувалися. Недавні спроби заборонити норку в Орегоні і Вашингтоні, вжиті цими ж групами з особливими інтересами, не змогли переконати законодавців у існуванні будь-якої загрози громадському здоров’ю, особливо тому, що фермери, які вирощують норку, добровільно координували свої дії з державними установами для захисту своїх об’єктів з початку пандемії, багато працювали над розробкою і виробництвом вакцини.

Доктор Джон Іслі DVM, один з провідних світових фахівців із здоров’я та хвороб норок: «Індустрія норок протягом останніх 12 місяців працювала в тісній співпраці з Міністерством сільського господарства США і CDC для вирішення проблеми сприйнятливості норок до вірусу SARS-CoV-2.  Тепер, коли вакцина Zoetis використовується на фермах, ми очікуємо, що всі норки в США будуть імунізовані протягом наступних кількох тижнів».

Офіційні представники CDC чітко заявили, що «немає ніяких доказів того, що норка відіграє значну роль в поширенні SARS-CoV-2 серед людей». А після того, як більш 750 000 норок в США отримали свої перші щеплення, будь-який незначний ризик для людини був додатково знижений.

Прихильники заборони продовжують порівнювати прикрі спалахи COVID в Європі з тими небагатьма фермами, які постраждали від інфекції в Сполучених Штатах. Зручно опустити той факт, що міністр сільського господарства Данії подав у відставку після втрати суспільної довіри через своє необачне рішення знищити мільйони норок без належних наукових доказів або авторитету.

“Активісти-зоотехніки, прагнучи заборонити хутро, шерсть, шовк, гусячий пух, м’ясо і молочні продукти, продовжують поширювати необгрунтовану пропаганду кінця світу. Жодна норка не дала позитивного результату на SARS-CoV-2 вірус в США з початку січня, але вони продовжують створювати небезпечну кризу в галузі охорони здоров’я. Я впевнений, що наші законодавці доведуть справу до кінця, намагаючись заборонити всі продукти тваринного походження», – сказав Майкл Уїлан, виконавчий директор Fur Commission США.