Координатор програм розвитку Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО) в Україні Михайло Малков: «Аграрний сектор найбільш уразливий від кліматичного популізму»

На круглому столі «Український агросектор в умовах Європейського зеленого курсу: виклики та можливості», який проводився Українською асоціацією бізнесу і торгівлі (UBTA), Global 100% RE Ukraine та Міжнародним інститутом менеджменту було озвучено, що найбільшим виробником викидів парникових газів у агросекторі є землеробство.

Координатор програм розвитку Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО) в Україні Михайло Малков зауважив, що якщо уявити собі, що всі викиди представляють собою 100%, то викиди від розораності земель становлять 47 %.  Це середня цифра у світі. «Якщо брати Україну, то в нас викиди від тваринництва достатньо маленькі. Вони складають  лише  22%, тоді як 70 відсотків викидів йде від рослинництва».

Викиди парникових газів від агросектору (у світі)

Як видно з цифр, звинувачення будь якого виду тваринництва в Україні щодо впливу на зміни клімату – неспроможні, оскільки лише копіюють побажання європейських природозахисних та веганських організацій. «Абсолютно зворотня ситуація в Європейському Союзі, тому частина європейських політик є не совсем релевантними з точки зору української економіки», – вважає пан Малков.

Катерина Стрипко, директор Фонду захисту біорізноманіття України, засновниця  громадської ініціативи “Зробимо Україну чистою” також вважє, що проблема в Україні в масштабах розораності земель: «Масштаби треба зменшити, це ж ненормально мати 70% оранки від території країни».