Аграрний комітет ВР не підтримає проект закону “Про заборону виробництва хутра в Україні”

Аграрный комитет Верховной Рады не поддержит проект закона о запрете производства меха в Украине

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин не підтримає прийняття Верховною Радою проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні” № 10019 від 07.02.2019

Про це повідомив заступник голови комітету Олександр Бакуменко.

За його словами, цей закон, по-перше, має ознаки дискримінації окремих видів господарської діяльності, що порушує Конституцію України, а також запроваджує надмірне та необґрунтоване адміністративне навантаження на бізнес.

По-друге, прийняття зазначеного проекту Закону матиме ряд негативних наслідків економічного, соціального та екологічного характеру не лише для сільського господарства, а й для економіки України в цілому.

Прийняття закону 10019 несе за собою посилення соціальної напруги у сільській місцевості внаслідок втрати працівниками своїх робочих місць та зростання ризику подальшої трудової міграції за межі України; повну залежність українських споживачів від імпорту сировини для легкої промисловості та готової продукції; скорочення українського експорту (оскільки всі 100% продукції експортується до ЄС) та зменшення валютних надходжень в Україну щонайменше у сумі 70 млн. доларів США на рік; втрати бюджету за рахунок недоотримання податкових надходжень; погіршення інвестиційного іміджу України, а також необхідності здійснення виплати компенсації іноземним інвесторам у сумі, яка за попередніми оцінками складає близько 310 млн доларів США; погіршення стану екосистеми внаслідок виникнення проблеми належної утилізації 40 тис тон на рік відходів птахофабрик та рибопереробки.

Прийняття даного законопроекту сприятиме розвитку звірівництва в інших країнах, на сьогодні 22 країни Євросоюзу займаються звірівництвом Серед країн-членів ЄС лідерами у цій сфері є Данія, Польща, Нідерланди, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Литва, Латвія, Греція, Іспанія, Італія, Франція, Бельгія, Болгарія. Серед розвинених країн, які не входять до складу ЄС, лідерами із виробництва хутра є Канада та США, а також Росія і Білорусь.

Нагадаємо, що Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин 18 грудня 2018 року прийняв рішення підтримати роботу вітчизняних звірогосподарств з виробництва хутра за умов додержання вимог законодавства по недопущенню забруднення навколишнього середовища і захисту тварин від жорстокого поводження.

https://www.depo.ua/ukr/politics/agrarniy-komitet-verkhovnoi-radi-ne-pidtrimae-proekt-zakonu-pro-zaboronu-virobnitstva-khutra-v-ukraini-20190527968925