Ідеологія не може перешкодити боротьбі зі зміною клімату. Якщо ми серйозно ставимося до досягнення наших цілей Net Zero, необхідно розглядати гуманне натуральне хутро як частину рішення.
Нам потрібно досягти чистого нуля до середини століття: ми розуміємо, що це вимагає амбітних цілей скорочення викидів зараз – тому що зараз клімат змінюється. Це найбільший ризик, з яким стикаємось усі ми. Так само, як окремі країни можуть і будуть робити свій внесок у рішення, окремі сектори та галузі повинні зіграти свою роль. Екологічне, гуманне натуральне хутро – частина рішення.
Мода, одна з найбільших у світі галузей обробної промисловості та й разом найбільший забруднювач, має відіграти важливу роль у досягненні COP26. В даний час на частку моди припадає близько 8% світових викидів парникових газів, щорічні матеріальні збитки у розмірі 100 мільярдів доларів США через недостатнє використання та близько 215 трильйонів літрів води на рік.
Тому мода у тому вигляді, в якому вона зараз складається – це криза. Модель має змінитися докорінно; це починається з матеріалів, які ми використовуємо для створення продуктів. Натуральні волокна тваринного походження, такі як хутро, шкіра, шовк і шерсть, є одним із ключових рішень кризи «швидкої моди».
Терміново необхідні зусилля щодо адаптації до впливу зміни клімату. Глобальний хутровий сектор запустив амбітну програму та чіткий напрямок руху для сектору та ширшого ланцюжка поставок у галузі захисту тварин, захисту навколишнього середовища, а також для людей та спільнот, які працюють у цьому секторі. Тому натуральне хутро вже входить до порядку денного COP26, і саме тому ми були цього тижня в Глазго, зустрічалися з урядовими делегаціями, наголошуючи на таких перевагах.
Натуральні волокна є життєздатною біорозкладною альтернативою синтетичним матеріалам, пов’язаним зі звалищами, мікропластиками, надмірним споживанням і забрудненням. Хутряні вироби довговічні та мають круглу, а не лінійну модель, в якій вироби можна повторно використовувати та переробляти.
Натуральне хутро служить десятиліттями: середній термін служби синтетичного виробу вимірюється місяцями. Така циклічність є відходом від лінійного процесу «взяти-виготовити-утилізувати» по всьому ланцюжку створення вартості текстилю і гарантує, що ми скорочуємо вуглецевий слід за рік використання нашої продукції. Натуральне хутро – один із матеріалів, що уособлюють рух «повільної моди».
У цьому прогресі є багато прикладів позитивних змін у хутряній галузі. Furmark®, глобальна система сертифікації та відстеження захисту тварин та навколишнього середовища, яка була запущена раніше цього року, має чіткі екологічні цілі, які сумісні зі зростаючими нормативними вимогами та вимогами споживачів. Це включає, наприклад, запровадження хімічного стандарту на рівні шкіряного заводу, розробленого та оціненого акредитованими незалежними експертами.
Хутровий сектор також реалізує пріоритети COP26, що стосуються стійких спільнот та середовищ існування, і визнає, що багато невеликих, часто корінних громад мають давні симбіотичні відносини з їх природним середовищем. Дике хутро надходить із ретельно керованих і рясних популяцій диких хутрових звірів по всій Північній Америці та Євразії і забезпечує місцевим співтовариствам надлишки, які можна видобути без негативного впливу на довгострокову життєздатність або середовище проживання.
Продаж дикого хутра не тільки забезпечує життєво важливий дохід віддаленим та корінним громадам, а й допомагає керувати екосистемою. Таким чином, хутро дозволяє багатьом громадам корінних народів вести свій традиційний спосіб життя, забезпечуючи при цьому свої сім’ї в деяких із найсуворіших кліматичних умов на Землі.
У той час як COP26 мобілізує державні фінанси для розвитку інфраструктури, стійкої до зміни клімату, та приватне фінансування для фінансування технологій та інновацій, ми повинні пам’ятати, що споживче споживання прямо чи опосередковано є рушійною силою викидів: стимули можуть і повинні змінювати поведінку. У розпорядженні делегатів COP26 є низка політик, які, у разі їх прийняття, негайно дадуть імпульс підприємствам, які вже створюють, ремонтують і модернізують натуральні, екологічно чисті продукти, і спонукають інших прийняти ці біорозкладні матеріали.
Ці правила включають звільнення від податків на послуги з повторного використання, ремонту та переробки одягу; зниження податків споживання натуральних продуктів; покращення маркування, щоб приховати вуглецевий слід продукту; та введення зобов’язань щодо забезпечення прозорості щодо терміну служби продукту та справжньої «вартості» одягу.
Нарешті, є ті, хто намагається заборонити використання або продаж натурального хутра тут у Великій Британії. Якщо він буде прийнятий, це стане вражаючою власною метою, просто збільшуючи споживання синтетичних матеріалів, завдаючи шкоди тисячам робочих місць і підприємств у цій країні, а також громадам корінних народів та незайманим місцям проживання за кордоном.
На жаль, ті, хто робить такі заклики, вважають за краще ігнорувати такі руйнівні наслідки. Уряд повинен визнати роль, яку натуральні волокна мають відіграти у досягненні наших амбітних кліматичних цілей. В іншому випадку було б зрозуміло, що цей уряд не серйозно ставиться до виконання своїх зобов’язань перед COP26.