Інвестори готові вкласти $500 млн в українські норкові ферми

Інвестори готові вкласти $500 млн в українські норкові ферми

Західні і українські інвестори готові вкласти в будівництво нових звірівничих комплексів $500 млн за умови реалізації нової програми, яка передбачає захист державою великих інвесторів.

Дану програму анонсував на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Президент України Володимир Зеленський.

«Ми дійсно хочемо боротися за кожного інвестора, особливо за інвесторів, які знаходяться в Україні постійно. Ми готові допомагати, чим можемо. Ми хочемо збільшення інвестицій і готуємо нові програми», — зазначив у своєму виступі Президент.

Після цієї заяви до Асоціації звірівників України звернулися датські інвестори.

«Завдяки заявам Президента Зеленського про зацікавленість керівництва країни в інвестиціях відразу кілька західних інвесторів заявили про бажання вкласти кошти в будівництво нових сучасних комплексів з розведення норки», — говорить президент Асоціації Володимир Федина.

Він підкреслив, що майбутні комплекси будуть побудовані відповідно до європейських стандартів і урахуванням останніх вимог до добробуту тварин.

«З огляду на перспективність галузі норківництва, інвестори готові вкласти кошти в Україну, однак вони вимагають чітких правил ведення бізнесу та гарантій захисту інвестицій. А саме, прийняття альтернативного проекту закону 2360-1, який дозволить розвивати галузь за європейськими стандартами і завойовувати світовий ринок», — говорить Володимир Федина.

За його словами, умовою для приходу інвестицій в звірівництво буде також мораторій на заборону звіроферм до 10 років і сприяння в оформленні пакета дозвільних документів для будівництва.

Західні і українські інвестори готові вкласти в будівництво нових звірівничих комплексів

За даними асоціації, сума інвестицій в галузь на сьогоднішній день складає більше $106 млн.

«Якщо для галузі не будуть створювати штучні перепони, вже найближчим часом інвестори готові вкласти 500 млн доларів. З припливом нових інвестицій в галузь буде створено 7500 нових робочих місць в селах, 150 млн податків. Валютні надходження в Україну зростуть до $300 млн. Плюс буде вирішена екологічна проблема з відходами птахофабрик, які не придатні для людини. Нові ферми зможуть «з’їсти» 250 тисяч тонн відходів, а птахофабрики отримають 1,8 мільярда гривень додаткової вигоди від звіроферм», — вважає глава Асоціації.


Для довідки: світовими лідерами є Данія, Польща, Фінляндія, США, Канада, Китай. На частку Європи припадає понад 50% вирощеного хутра в світі.

За матеріалами http://agroportal.ua/ua/news/ukraina/investory-gotovy-vlozhit–500-mln-v-ukrainskie-norkovye-fermy/