ELF
Фронт звільнення Землі (Earth Liberation Front, ELF) – збірна назва, що застосовується до активістів, які здійснюють «економічні диверсії і партизанську війну, щоб припинити експлуатацію і руйнування навколишнього середовища». На 2008 рік були дані про проведені акції Фронту в 17 країнах. З 1997 по 1999 рр. активісти «Фронту звільнення Землі» завдали шкоди в розмірі 40 мільйонів доларів, зробивши 33 акції, серед яких підпали, вибухи, псування майна.
У березні 2001 року ФБР класифікували Фронт звільнення Землі як головну внутрішню терористичну загрозу США, а його членів – як екотерористів. Говорячи про відсутність смертей при атаках ELF, представник ФБР з контртероризму заявив: «Я думаю, що нам пощастило. Коли ви робите підпал, то це може вийти з-під контролю».
Активіст ELF Джейкоб Дженсен так описав «ідеальний» світ, в якому він хотів би жити: «Я бачу місто без електрики, телебачення, інтернету, автомобілів і стільникових телефонів. Одяг шиється з натурального полотна. Інструменти виготовляються з каменю. Люди добувають їжу збиранням, полюванням і риболовлею, а готують її на вогнищі … »
Зоозахисний рух ALF
«Фронт звільнення тварин» (Animal Liberation Front, ALF) – заснований в 1976 році міжнародний підпільний рух безлідерного опору, що об’єднує вегетаріанців і веганів, практикує «прямі дії» для звільнення тварин, що знаходяться в неволі. Активісти ФЗТ звільняють тварин з наукових лабораторій і звіроферм, знаходять їм житло і ветеринарну допомогу, а також руйнують підприємства, задіяні в галузях промисловості, що використовують тварин. Таємні відділення «Фронту», що складаються з невеликих груп або окремих людей, діють в більш ніж 40 країнах. «Фронт звільнення тварин» визнаний ФБР таким, що представляє терористичну загрозу. У 2005 році рух перебував у документі Міністерства внутрішньої безпеки США серед внутрішніх терористичних загроз, на боротьбу з якими повинні бути спрямовані державні ресурси. У 2002 році організація Southern Poverty Law Center (SPLC), яка відстежує прояви екстремізму в США, зазначила участь «Фронту» в кампанії Stop Huntingdon Animal Cruelty і оцінила тактики, які використовувалися у ході протесту, як терористичні.
Зоозахисний рух PETA
Люди за етичне ставлення до тварин, PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) – організація, яка позиціонує свою діяльність, як ведення боротьби за права тварин.
PETA заснована Алексом Пачеко і Інгрід Ньюкірк в 1980 році, як організація некомерційного характеру. Головний офіс організації знаходиться в Норфолку в штаті Вірджинія в США.
Організацію критикують за проведення систематичних масових вбивств тварин (іноді викрадених і з порушенням законів) і за те, що вона приділяє більшу увагу рекламі, а не роботі з тваринами.
Акції та діяльність активістів PETA були предметом пильної уваги контртерористичного департаменту ФБР в 2005 році.
У квітні 2008 року PETA оголосила про заснування призу в 1 мільйон доларів для компанії або команди вчених, яка до 30 червня 2012 року розробить метод виготовлення курячого м’яса в пробірці, яка не буде за зовнішніми і смаковими якостями відрізнятися від справжнього, і почне продавати його хоч б в десяти штатах США.
АГРЕСИВНЕ ВЕГАНСТВО. ВЕГЕТАРІАНЦІ ПЕРЕХОДЯТЬ ДОЗВОЛЕНУ МЕЖУ У ПРОТИСТОЯННІ М’ЯСОЇДАМ
Українці наслідують гіршу поведінку західних активістів.
Україною шириться рух радикальних веганів. Вони заперечують вживання будь-яких м’ясних продуктів, молока, одягу зі шкір тварин.
Радикалізація наразі спостерігається у Великій Британії, де фермерам погрожують розправою, йдеться ТСН.Тиждень.
Тих, хто не з ними, вегани переконують маршами, пікетами, протестами, але дедалі частіше вважають, що цього мало.
У Північній Ірландії підпалили приміщення. За цим стоять нібито вегани-активісти з організації ALF або Фронту захисту тварин. Вони наполягають на “завданні економічних збитків тим, хто заробляє гроші на стражданнях та експлуатації тварин, а також звільняти тварин із місць, де їм заподіюють шкоду”. Після незліченних радикальних атак на ферми дослідні інститути, підприємства з виробництва продуктів та навіть урядові установи Фронт захисту тварин офіційно прирівняли до терористичної організації у США, у Британії – до екстремістської. Більше читайте тут
Мільйони на зоозахисті: скільки активісти заробляють на зооГрантах
Світ давно стикається з терором зоозахисників, що завдає істотної шкоди суспільству, бізнесу, науці, медицині, вривається в приватне життя.
Добродушне на вигляд веганство диктує свої умови, і діє, як радикальні терористичні організації типу ІДІЛу і Аль-Каїди: конспірація, мережі, закрита ієрархія, маніпуляція свідомістю, тиск на емоцію, привернення уваги медіа за рахунок екстремістських дій.
Детальніше читайте тут
Відкриті клітки
Метою організації є «захист тварин від страждань шляхом системних змін у суспільстві, документування умов розведення тварин, та освіта суспільства, яка змінює відношення до тварин на краще». Заснована у квітні 2017 році за підтримки польської організації Otwarte Klatki, яка функціонує в Польщі з 2012 року
Єдина планета
Об’єднаний рух радикальних зоозахисних, вeганських та eкологічних ініціатив. Організація створена у грудні 2016 року.