У понеділок, 30 листопада, відбулось одразу дві наради, на яких обговорювались заходи з запобігання поширенню коронавірусу SARS-CoV-2 серед норок на українських фермах.
Зранку голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька обговорила ситуацію в регіонах з керівниками головних управлінь Держпродспоживслужби тих областей, в яких розташовані підприємства, що займаються утриманням норок. Це Київська, Дніпропетровська, Житомирська, Львівська, Волинська, Полтавська та Харківська області. У зазначених областях розташовано 12 ферм. Голова Держпродспоживслужби доручила організувати постійний моніторинг ситуації щодо стану здоров’я як людей, які працюють на фермах, так і тварин.
Після цього під головуванням Владислави Магалецької відбулась нарада з представниками Асоціації звірівників України, в якій взяли участь Президент Асоціації Володимир Федина та власники норкових ферм – Олександр Харченко (ТОВ «ПЕЛСКОМ»), Віктор Кирилюк (ТОВ «Вікінг») та Євген Сідаш (ТОВ «ВБК «АГРОПРОМІНВЕСТ»). Від Держпродспоживслужби у нараді брали участь заступниця голови Ольга Шевченко, директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борис Кобаль та начальник управління здоров’я та благополуччя тварин Микола Сонько.
Володимир Федина подякував за організовану зустріч та розповів про заходи, які вживаються з метою мінімізації ризиків поширення SARS-CoV-2 в господарствах з вирощування норок в Україні. Він повідомив, що імпорту норок в Україні наразі немає, та зазначив, що ферми максимально захищені від будь-яких зовнішніх контактів. Крім того, Володимир Федина підкреслив, що Асоціація відкрита для співпраці та готова надавати всю необхідну інформацію. Під час наради обговорювалось питання можливості організації тестування тварин на коронавірус SARS-CoV-2 із залученням фахівців Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.
Владислава Магалецька підкреслила важливість впровадження додаткових заходів контролю. За її словами, належне виконання заходів біобезпеки дозволить не лише уникнути поширення SARS-CoV-2, але й створити можливості для збільшення експорту продукції українських підприємств на ринки інших країн.