Заборона виробництва хутра

Верховна Рада України в жовтні 2019 року зареєструвала законопроект № 2360 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні». Цей законопроект передбачає «неприпустимість підприємницької діяльності з розведення, вирощування, утримання хутрових тварин з метою виробництва хутра». Тобто повна заборона виробництва хутра в Україні з 2025 року.

Реагуючи на виклики, АЗУ організувала підготовку і реєстрацію у Верховній Раді України двох проектів законів України (№ 2360-1 від 14 листопада 2019), які в тій чи іншій формі передбачають:

необхідність розробки і затвердження Міністерством аграрної політики і продовольства вимог до утримання окремих видів тварин, в тому числі хутрових;

посилення вимог до оцінки впливу на навколишнє середовище при будівництві звіроферм;

введення ліцензування господарської діяльності з утримання окремих видів диких тварин;

посилення адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, а також за порушення правил утримання тварин, в тому числі хутрових;

введення кримінальної відповідальності за порушення законодавства про охорону навколишнього середовища, допущені внаслідок утримання сільськогосподарських тварин, в тому числі хутрових.