Селекція норок

Довжина самок норки може досягати 40 см, самців – 45-50 см. Вага тварин в середньому: у самок – 1,6 кг, у самців – 3 кг.

Норка легко розводиться в неволі і добре приживається. Сезон розмноження норок триває з березня до початку травня. Період вагітності становить у середньому 50 днів. Розмір посліду може варіюватися в широких межах від 4-6, але іноді досягає навіть 17 шт. У одомашнених норок коефіцієнт народжуваності вище, ніж у диких. Серед штучно виведених кольорових норок перше місце по плодючості займають сріблясто-блакитні і пастелеві.

 

Відмінності між дикою і сільськогосподарської норкою

Дика норка називається Mustela vison energumenos, народжена на фермі норка – Mustela vison f. Domesticus. Дикі і одомашнені норки розрізняються за довжиною, кольором хутра, розміром, внутрішніми органами, біхевіоризмом, будовою черепа. Типова відміна сільськогосподарської норки – менший обсяг мозку. З-за інтенсивного односпрямованого відбору та послаблення природного відбору норок в неволі (кормові добавки, відсутність хижаків і конкурентного відбору партнерів) у сільськогосподарській норки проявляються генотипи, які виключають її придатність життя в природі, тобто в умовах дикої природи одомашнена норка практично не зможе вижити. Селекційна норка вважає клітку своєю територією. Розмір цієї території не має значення до тих пір, поки вони отримують достатньо їжі, і можуть захистити свою територію.