Звірівництво нерозривно пов’язане з природою та тваринами. Тому сталий розвиток є необхідною запорукою його успішності.
Розвиток звірівництва в Україні ґрунтується на трьох засадах: сприяння суспільному благу, користь для довкілля, вигода для людей.
Зазначені засади є частиною Стратегії сталого розвитку хутрівництва, яка є глобальним документом, що передбачає встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства та захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їх потребу в безпечному довкіллі. Стратегія корелює із ще більш глобальним документом — Цілями сталого розвитку ООН. За більш докладною інформацією з цього приводу можна звернутися до IFF.
Доля України у світовому обсязі виробництва натурального хутра наразі не є відчутною та за підсумками 2019 року складає близько 1,1 млн, що становить лише 1 % всього світового обсягу. Здебільшого, це пов’язано із тим, що після тривалого занепаду у 90-х та 2000-х роках серйозні інвестиції у розвиток сучасних звіроферм в Україні прийшли порівняно нещодавно (лише в останні 6 років).
В той же час Україна має потужний аграрний сектор, що в перспективі надає гарні можливості для збільшення її частки на світовому ринку натурального хутра до 10 %. Для цього є всі умови — велика кормова база і потенціал (кількість відходів потужних птахофабрик і рибопереробних підприємств кожного року збільшується), всеукраїнська довіра і повага до звірівництва, як одного з напрямків тваринництва, неймовірно працездатні люди та бажання європейських інвесторів вкладати гроші в аграрний сектор України.
Крім того, Держпродспоживслужба України офіційно повідомила, що нею спільно з європейськими спеціалістами вже розроблено проект Правил умертвіння (забою тварин), сфера дії яких поширюватиметься, зокрема, на хутрових тварин. Представники АЗУ приймають активну участь у розробці регулювання цього важливого питання.
Також, деякий час тому Міністерством аграрної політики та продовольства України було ініційовано розробку програм розвитку різних секторів тваринництва. З метою прискорення цієї роботи представники АЗУ нещодавно долучилися до роботи над «Державною програмою розвитку виробництва хутра в Україні», яка охоплюватиме перспективу на найближчі 10 років. Основною метою зазначеної державної програми є збільшення обсягів виробництва хутра в Україні та збільшення частки України на світовому ринку зазначеної продукції. Очікується, що програма буде затверджена до кінця 2020 року.