Норкові ферми

Норкові ферми є сільськогосподарськими підприємствами, які займаються розведенням норки з метою отримання норкового хутра. Це традиційний для України вид тваринництва

Звірівництво

Звірівництво – галузь сільського господарства, яка включає в себе розведення певних хутрових тварин з метою отримання хутряної продукції. Звірівництво така ж традиційна галузь тваринництва, як птахівництво, конярство, свинарство, розведення великої рогатої худоби та інше.

Основним видом тварин, які вирощуються на українських фермах, є норки американського типу. Ця порода норок була виведена спеціально для кліткового утримання.

Процес вирощування норок на звірофермах відбувається відповідно до міжнародними строгими правилами утримання хутрових тварин.

Українські звіроферми – високорентабельні сільськогосподарські підприємства. При інвестиціях в 500 тисяч євро, щорічна виручка з одного гектара становить 250 тисяч євро.

Норки, вирощувані на звірофермах, переробляють відходи птахофабрик і рибозаводів, які не вживаються в їжу людиною. Цього року звіроферми переробили понад 50 тисяч тонн відходів.

Продукція норкових ферм реалізується на світових аукціонах.

Історія розведення норок в Україні

Така галузь тваринництва, як звірівництво, в промислових масштабах почала розвиватися в Україні з кінця 1950-х років.

В основному розводили сріблясто-чорну лисицю, песця, єнотовидного собаку та американську норку самої різного забарвлення.

У невеликих обсягах розлучалися і травоїдні тварини, такі як нутрія і шиншила.

Окремо слід відзначити розробку утримання в неволі бабака і ондатри.

Високий рівень вітчизняного звірівництва доводиться на кінець 1970-1980-х років. За кількістю продукції Україна поступалася лише Росії.

Саме в цей час основним напрямком стало вирощування норки. Фахівці-звіроводи звернули свої зусилля на збільшення плодючості тварин, на поліпшення якості хутра і розширення колірної гами. Не оминули увагою і питання розширення видового складу.

Далі (1990-2000 роки) настав етап спаду в розвитку хутрівництва. З 24-х великих звіроферм залишилися лише шість і кілька приватних, виробництво скоротилося на 48%.

За період з 2001 по 2009 рік проявилася тенденція до стабілізації і підвищенню рівня виробництва.
Тваринники в основному використовували генофонд що зберігся з 1960-1980 р. Були створені нові приватні хутрові ферми.

Сьогодні на території України зареєстровані 37 ферм, серед яких 11 економічно активні.