Генеральний директор Федерації работодавців України побував на норковій фермі

Сьогодні побували на ТОВ «Пелском». Компанія є членом Асоціація Звірівників України – Ukrainian Fur Farmers Association, займається вирощуванням норок, 100% продукції експортується та реалізується на світових хутрових аукціонах. Виробнича база розміщена у Переяслав – Хмельницькому районі Київської області. На підприємстві працює 150 місцевих жителів, середня заробітна плата – 12 000 грн. В цілому в Україні у галузі зайнято понад 1500 працівників.

Підприємство створено українським інвестором як greenfield проект за найсучаснішими технологіями світового рівня. За рівнем технологій та екологічними показниками виробництво не поступається аналогічним фермам у будь-якій країні світу, де вирощують норок – від Польщі до Данії. Підприємство сертифіковано за найпередовішою у світі програмою оцінки добробуту хутрових тварин – WelFur, затвердженою Європейською комісією у 2019 році.

Розповідають, що європейські емісари три-чотири рази на рік відвідують такі норкові ферми, щоб переконатися, що всі складові, необхідні для благополуччя тварин, неухильно дотримуються.

На території хутрової ферми працює найбільша в Європі дахова сонячна електростанція, яка здатна забезпечити електроенергією до 15 000 домогосподарств. Сонячні панелі на дахах шедів дозволяють забезпечити додатковий комфорт утримання тваринам влітку. Як стверджує директор “Пелскому”, це найбільша сонячна електростанція (СЕС) в Україні серед тих, що встановлені на дахах.

Генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов зазначив, що «Пелском» – яскравий приклад успішного бізнесу, який є конкурентним на світовому ринку. Саме такі підприємства створюють стійкий фундамент для економічного зростання і створення нових робочих місць. Визнана у світі якість і конкурентоспроможність української норки, наявність якісної і достуної кормої бази створюють маштабні перспективи зростання як українських, так й іноземних інвестицій у галузь.

В свою чергу Федерація готова виступати площадкою для діалогу між українськими й іноземними інвесторами, які зацікавлені в створенні таких виробництв на території України. І такі інвестиційні пропозиції вже опрацьовуються спільно з Danish Industry.

Наразі чотири найбільші вітчизняні ферми дають 95% всієї валютної виручки галузі: завдяки їхнім зусиллям українська норка зуміла “відкусити” 1% світового ринку.

Президент Асоціації звірівників України Володимир Федина переконаний, що ключовими умовами реалізації потужного інвестиційного потенціалу галузі вирощування хутрових звірів є гарантії стабільності умов ведення бізнесу з боку держави і забезпечення захисту інвестицій і прав інвесторів. Обсяги виробництва та експорт можуть бути збільшені в 5-10 разів. Обсяги інвестицій при цьому сягатимуть сотень мільйонів доларів. Може бути створено до 10 000 нових робочих місць у сільській місцевості, каже він.

В рамках співпраці ФРУ і Асоціації звірівників України буде напрацьовано комплекс пропозицій для стимулювання інвестиційної активності в галузі. Серед пріоритетів ФРУ на 2020 рік – розробка Програми розвитку звірівництва в Україні та запровадження на національному рівні стандартів утримання та поводження з тваринами відповідно до норм європейського законодавства.

Олександр Яворський