Екошуба — це скоріше не про порятунок тварин, а про вбивство екології

З кожним роком кількість людей, які відмовляються купувати і носити вироби з натурального хутра, тільки зростає.

Причому серед бажаючих віддати перевагу штучному хутрові найчастіше виявляються знамениті і заможні люди, які роблять це не через економію коштів, а через гуманні міркування.

Світ змінюється, і сьогодні вже не модні будинки говорять, який одяг носити, а самі споживачі диктують, з чого створювати колекцію і яку саме. Суспільство стало усвідомлено ставитися до планети і особливо до захисту тварин. Тому, якщо ви бажаєте слідувати трендам і берегти Землю, необхідно знати трохи більше про екошуби, ніж один простий факт, що вони зроблені з синтетичних волокон.

Які бувають екошуби?
Для початку зазначу, що екошуби поділяються на дві основні групи. Перша – це вироби з натуральної овечої вовни. Милих овець стрижуть і відпускають пастися далі. Потім, зібравши необхідну сировину, його вплітають в тканинну основу. Друга група – вироби зі штучного хутра. За своєю природою синтетичне хутро – це продукт, створений за допомогою переробки висушеного волокна, попередньо виготовленого з вуглеводневої сировини, вапняку і вугілля. Потім готове волокно кріплять на бавовняну або вовняну основу одним із способів: нетканим, тканим і трикотажним.

Плюси
Чисте сумління. Так, трохи дивний перший пункт, але насправді, якщо ви вже зважилися одягатися в штучну шубку, то можете бути спокійні: при виробництві вироби не постраждала жодна тварина.

Ціна виробу. У порівнянні з шубою з натурального хутра, штучна буде набагато дешевше, що дозволить вам слідувати останнім модним тенденціям хоч кожен сезон і не переживати за власний гаманець.

Яскравість. Сьогодні технології здатні створювати штучне хутро на вищому рівні, що дозволяє купити виріб на будь-який смак і колір. Завдяки такому достатку вибору, ви завжди будете стильною і яскравою.

Умови. Штучне хутро не вимагає спеціальних умов зберігання і транспортування. Воно легко переживе весняно-літній сезон, і кровожерна моль на нього не зазіхне. Також його легко чистити.

Мінуси
Мабуть, мінусів набагато більше, ніж плюсів, і насправді екошуба – це скоріше не про порятунок тварин, а про вбивство екології. Сподіваюся, що аргументів буде достатньо, щоб засумніватися в покупці виробів як з натурального, так і зі штучного хутра.

Тепло. Звичайно, натуральні шуби здатні зігріти і в найлютіші морози, на відміну від екошуби. Якщо в останній немає віскозної підкладки, то, швидше за все, ви швидко замерзнете. Але задумайтеся, а чи часто у нас бувають такі дикі морози?

Зовнішній вигляд. На жаль, не завжди вироби зі штучного хутра виглядають дорого і розкішно. Найчастіше вони виглядають просто, а іноді зовсім убого. Але, з іншого боку, це не можна назвати недоліком, оскільки сучасна мода тяжіє до недбалим образам.

Неякісність продукту. Справа в тому, що основний виробник «хутра» – Китай. Там, на відміну від Європи або США, екологічні нормативи менш суворі.

Штучне хутро чинить негативний вплив на екологію принаймні двічі: один раз на стадії виробництва, другий – утилізації.

Через свій склад синтетичні волокна екошуби шкідливі для людей, які страждають на астму або легеневі захворювання.

А тепер найбільший мінус – пластик і екологічна безпека. Екошуби майже не гниють і не розкладаються. Їх необхідно або спалювати, або викидати на смітник, через те що синтетичні волокна містять поліестер, акрилові полімери, вапняк, вугілля і нафтопродукти. Такий склад робить волокно міцним і на біологічному рівні розкладається довше. Сам процес розкладання може початися лише через 450 років. Ну а до цього все мікрочастинки «хутра» будуть потрапляти в землю і «отруювати» її.

Як зберігати екошуби
І все ж, якщо ви дуже хочете екошубку або ж вона у вас вже є, ось кілька порад, як за нею правильно доглядати, щоб прослужила довгі роки.

Зберігайте в шафі на жорсткій вішалці. Це дозволить їй не втратити форму.
На весняно-літній сезон помістіть шубку в чохол з натуральної тканини темного кольору і зробленої з дихаючого матеріалу, щоб вони не вицвіли.
На закінчення можу сказати, що, незважаючи на мінуси, нескінченні заклики на захист тварин зробили свою справу і тренд на штучне хутро буде набирати популярність. Та й самим модним брендам набагато легше працювати з таким матеріалом, адже він дешевше, простіше і повністю передбачуваний в процесі пошиття.

Нам залишається лише сподіватися, що в недалекому майбутньому вчені і технологи модної індустрії створять такі “хутра”, які будуть не тільки красивими і теплими, але ще і на 100% безпечними для навколишнього середовища.

Анастасія Цибуляк