«Екошуба» може бути причиною безпліддя та онкології

Одноразові пластикові пакети потрапили під заборону і це перший крок. Наступними кроками доброї волі має стати відмова від пластикових пляшок і штучних шуб (або «екошуб», як їх називають безсовісні виробники)

Бездумне виробництво та накопичення пластикових відходів завдає непоправної глобальної шкоди екології та здоров’ю. Одним із головних забруднювачів є продукти «швидкої моди», створені зі штучних волокон. І насамперед, це штучне хутро.

Мало хто думає над тим, що штучний ворс на синтетичних шубах – це ніщо інше, як пластик. Велика кількість дизайнерів не поділяє споживчого оптимізму щодо пластикового хутра: «Вдумайтеся: одна шубка зі штучного хутра – це близько 5000 пластикових трубочок! А як пластик впливає на планету та довкілля ми всі знаємо: отруює її і не розкладається століттями».

До складу волокон штучного хутра, ПВХ-труб, пластикових пляшок та одноразових пакетів входить один і той самий полімер — поліетилентерефталат — створений довгим хімічним шляхом з нафти, природного газу або вугілля. Він міцний, легкий, але для повного розкладання пластику потрібно від 200 до 400 років. Шуба, що носиться від сили 2 роки, безвісти зникне тільки через 200 років. Інакше її треба спалювати, що негативно впливає на клімат, сприяючи глобальному потеплінню.

У свою чергу, за даними МООЗ, збільшення температури повітря призводить до негативного впливу на середовище нашого проживання, сприяє загостренню хронічних захворювань, виникнення серцево-судинних та психічних порушень.

Ворс штучної шуби з диханням або їжею потрапляють в організм людини і має токсичну дію, впливає на всі системи організму.

Крім того, збільшення виробництва та використання пластику за останні 20 років викликало зростання ендокринологічних і онкологічних захворювань, що містяться в ньому, від хімічних речовин. До основних ендокринних руйнівників відносяться стійкі органічні забруднювачі, більшість з яких є в пластиці або продуктах його розпаду. Наукові дослідження виявили, що з дією цих речовин пов’язані збільшення кількості вроджених дефектів, раннє статеве дозрівання, безпліддя, проблеми репродуктивного здоров’я, онкологія, ожиріння та порушення.

При цьому приставка «еко» щодо штучного хутра не рятує. Це лише маркетинговий хід, що вводить в оману екологічно свідомих споживачів. До речі, у Європі вже діє заборона заміни понять. Наприклад, в Італії заборонено застосовувати терміни “хутро” та “шкіра” для маркування штучних матеріалів. Подібні обмеження діють і в інших країнах.

Зменшити шкідливий вплив пластику на здоров’я та навколишнє середовище може кожен із нас. Наприклад, уникати використання продуктів швидкої дешевої моди, штучної шкіри та штучного хутра.