Доля хутра в загальному експорті АПК збільшиться у 2021 році

Доля хутра в загальному експорті АПК збільшиться у 2021 році
Доля хутра в загальному експорті АПК збільшиться у 2021 році

Президент Асоціації звірівників України Володимир Федина зазначив, що Україна в цьому році збільшить експорт хутряної сировини в Європу. Це пов’язано з активізацією світового ринку хутра після стагнації через COVID-19.

Він впевнений, що збільшення експорту хутра вплине на загальні показники АПК. «Україна до пандемії в структурі світового ринку займала 1%. У нас є всі передумови для того, щоб збільшити частку української хутряної продукції до 10%. Після подій у Данії дуже важливо не втратити ці можливості та зайняти свою нішу. Зрозуміло, що нарощення обсягів експорту сприятливо позначиться на вітчизняній економіці   та показниках загального експорту сільгоспродукції», – сказав Володимир Федина.

Нагадаємо, що тенденція зростання експорту АПК зафіксована Державною митною службою України. Так, за підсумками 2020 року Україна експортувала агропродукції (групи 1-24 УКТЗЕД, а також казеїн, альбуміни, шкури, хутро, вовна та ін.) на суму 22391 млн дол. США, побивши рекордний показник 2019 року у 22350 млн дол. США.

Міжнародні експерти також визнають, що збільшення долі експорту хутряної сировини – це світова тенденція, яка зумовлена двома факторами. «Перший –  збільшення попиту на натуральне хутро у світі після подій у Данії. В останніх колекціях відомих дизайнерів багато місця займає натуральне хутро. Другий – усвідомлення того, що хутро є екологічним продуктом із тривалим терміном використання.  При відповідальному виробництві та свідомому споживанні не існує аналогів натуральному хутру серед синтетичних матеріалів», – вважають в IFF (Міжнародна федерація хутра).