Британські захисники тварин не змогли надати докази своєї брехні

Британські захисники тварин не змогли надати докази своєї брехні
Британські захисники тварин не змогли надати докази своєї брехні

Висновки регулятора преси Великобританії: активісти за права тварин «значно спотворюють інформацію» заради запуску кампанії по забороні хутра

Серйозним ударом по тим, хто наполягає на забороні продажу хутра в Великобританії, є висновки Незалежної організації зі стандартизації преси (IPSO). Державний регулятор медіа прийшов до висновку, що активісти із захисту прав тварин і Daily Mirror (національна британська бульварна газета) опублікували дуже неточні затвердження, що вводять в оману, в статті, з якої почалася їхня кампанія по забороні хутра.

У рішенні IPSO було встановлено, що історія, опублікована Daily Mirror в липні 2020 року, порушує Кодекс редакції щодо точності, стверджуючи, що хутро тварин, з якими жорстоко поводилися в Азії, продавалося на британських центральних вулицях. Історія заснована на розслідуванні, проведеному організацією Humane Society International (HSI), яка виступає за заборону хутра в Великобританії. Регулюючий орган виявив, що не було ніяких доказів або доказів того, що таке хутро продавлося у Великобританії, зі словами: «Комітет порахував, що ця стаття вводила в оману» і що хутро, яке продається у Великобританії, відповідає найвищим стандартам захисту тварин.

Хибне розслідування було оприлюднено  на двосторінковому розвороті і в Інтернеті 6 липня 2020 року та включало цитати знаменитостей, а редактор Daily Mirror Елісон Філіпс також написала в Твіттері, що підтримує цю історію.

Як не дивно, активісти представили неправдиву інформацію міністру захисту тварин Великобританії лорду Голдсміту і офіційним особам в уряді, яких потім попросили привести підтримуючу цитату в подальшій історії. Лорд Голдсміт зустрівся з групою HSI в лютому і травні 2020 року і виступив на публічному мітингу, який вони влаштували із закликом до заборони в вересні.

Регулятор зобов’язав Daily Mirror опублікувати поправку, яка з’явилася в друкованій версії Daily Mirror 7 січня 2021 року.

Джайлс Рока з Британської асоціації хутряної торгівлі сказав:

«Це серйозний удар по авторитету тих борців за права тварин, які просувають заборону хутра в Великобританії на чолі з Humane Society International. Ні в що з того, що ці групи роблять або говорять, зараз не можна повірити, і це показує саме ту тактику, яку вони з радістю використовують, щоб навмисно спотворювати і вводити в оману, намагаючись завдати шкоди британським продажам хутра і вплинути на уряд Великобританії, щоб ввести заборону.

Це також дуже бентежить тих, хто з’являється в цій історії, і тих, хто підтримує більш широку кампанію, включаючи знаменитостей, Daily Mirror і її власного редактора, які написали в Твіттері свою особисту підтримку і з радістю опублікували інформацію, яка свідомо вводить в оману, не перевіривши основних факти. Регулюючий орган у справах преси зірвав кампанію Daily Mirror по забороні хутра в Великобританії. Як пояснив регулюючий орган, продаж хутра в Великобританії строго регулюється з дотриманням строгих стандартів захисту тварин і правових норм».

Джерело:

Ця історія була висвітлена сьогодні британської національної газетою Daily Telegraph, і її можна знайти тут:  Історія, що пов’язує жорстоке поводження з тваринами з британською хутровою промисловістю, «вводить в оману» telegraph.co.uk) та знаходиться у додатку.