Асоціація звірівників України стала повноправним членом Міжнародної федерації хутра (IFF)

Ассоциация звероводов Украины стала полноправным членом Международной федерации меха

Асоціація звірівників, яка об’єднує 95% хутрових ферм в Україні, отримала підтвердження про надання їй членства в IFF – Міжнародній федерації хутра, створеній ще 1949 року та членами якої є майже 60 асоціацій із понад 40 країн світу.

Федерація об’єднує всю світову хутрову промисловість, включаючи фермерів, мисливців, кушнірів, виробників, брокерів, аукціонні доми, роздрібних продавців і дизайнерів.

«Ми вважаємо, що набуття членства в цій авторитетній міжнародній структурі є підтвердженням факту, що звірівництво в Україні розвивається відповідно до передових світових тенденцій, з урахуванням найжорсткіших екологічних вимог та дотриманням прав тварин», – сказав віце–президент АЗУ Володимир Федина.

Міжнародна федерація хутра – регулятор змін і постійного руху до покращення. Дбаючи про охорону навколишнього середовища і добробут тварин, Федерація самостійно ставить перед галуззю високі планки і запроваджує нові інноваційні програми. Нещодавно на загальноєвропейському рівні було запроваджено програму, яка покликана встановити нові стандарти добробуту тварин на хутрових фермах – WelFur.

За словами Володимира Федини, на останній зустрічі членів Міжнародної федерації, що відбулася у Стамбулі, йшла мова про головні фактори, які сприяють розвиткові галузі.

Після запровадження стандартів програми WelFur, Міжнародна федерація хутра встановила нову високу ціль.

«Найближчим часом ми разом із колегами з інших країн працюватимемо над запуском FurMark – своєрідним знаком якості хутрової продукції, який по суті є глобальною програмою відстеження і сертифікації у хутровому виробництві: починаючи від етапу вирощування звірів на фермі і закінчуючи пошиттям готових виробів, – сказав віце–президент АЗУ. – А також і надалі поліпшуватимемо екологічні стандарти звірівництва».

Як заявив Володимир Федина, впровадження міжнародних стандартів дає додаткові перспективи українському звірівництву. «Вже сьогодні у галузь вкладено 100 млн доларів інвестицій, створено в сільській місцевості 1500 робочих місць, забезпечено щорічні надходження 70 млн доларів від експорту та близько 30 млн гривень податкових платежів, частина з яких надходить до бюджетів сільських і районних рад, де розташовані наші ферми. Як наслідок, вирішується багато соціальних проблем на селі, – сказав він. – Але ця цифра може бути суттєво більшою. Впровадження нових технологій дає нам додаткові конкурентні переваги, окрім вже існуючих: хороша кормова база, належні умови для вирощування хутрових звірів, а також той факт, що звірівництво є традиційним для України. Якщо ж ми розв’яжемо низку внутрішніх проблем, скажімо, на законодавчому рівні, то зможемо залучати інвестиції та дуже ефективно конкурувати із лідерами галузі у Європі Данією та Польщею – насамперед завдяки нижчій собівартості виробництва в Україні».

Довідка. Програму WelFur було започатковано ще в 2009 р. і дослідження тривали до 2014 р. Дослідження проводили науковці з семи провідних європейських університетів. Вчені здійснили глибокий аналіз усіх існуючих досліджень щодо умов утримання хутрових тварин. До 2017 р. проходило тестування цієї програми. А щойно з 2018 р. програму WelFur почали впроваджувати на усіх європейських хутряних фермах, що співпрацюють з Fur Europe. В січні 2019 р. програму WelFur було схвалено Європейською Комісією. В Україні всі п’ять провідних хутрових ферм пройшли відповідну сертифікацію і отримали сертифікат WelFur.

Владимир Федина (слева) и Пол Стокалл, директор IFF по вопросам стандартов и устойчивого развития

Володимир Федина (ліворуч) і Пол Стокалл, директор IFF з питань стандартів і сталого розвитку