Терміново! Американська норка з польських ферм не заражена коронавірусом! Вчені згодні!

Американська норка з польських ферм не заражена коронавірусом! Вчені згодні!
Американська норка з польських ферм не заражена коронавірусом! Вчені згодні!

Державний ветеринарний інститут – Національний дослідницький інститут в Пулавах не підтвердив інформацію про те, що американська норка, що розводиться на фермах в Поморському воєводстві, інфікована вірусом SARS-CoV-2. Інформація була надана під час прес-конференції про поточну ситуацію в області інфекційних захворювань тварин в Польщі.

Американська норка схильна до помилок або маніпуляціям?

Це перший випадок підтвердженого зараження сільськогосподарських тварин вірусом SARS-CoV-2 в Польщі. Мазки з горла були взяті у норок на племінній фермі в Поморському воєводстві. Матеріал був підданий ОТ-ПЦР з використанням двухгенного тесту на основі протоколу, використовуваного в діагностиці людини. Присутність РНК вірусу SARS-CoV-2 було виявлено у восьми досліджених тварин.

Ця інформація була надана кілька днів тому співробітниками відділення Інституту морської і тропічної медицини Гданського медичного університету і Міжвузівського факультету біотехнології Гданського університету.

Це звернення підтримали представники зоозахисних організацій та деякі журналісти, які не схвалюють розведення хутрових звірів в Польщі.

– Хочу підтвердити, що результати дослідження ЗМІ про можливість першого випадку зараження коронавірусів на норковій фермі в Польщі не були підтверджені моїм інститутом, моїми колегами. Результати тестів, зразки від обраних тварин з цього стада, не підтвердили наявність вірусу SARS-CoV-2 у цього виду тварин. У нас немає спалаху коронавирусу на норковій фермі (…), але це стадо все одно буде контролюватися, – сказав проф. доктор Кшиштоф Немчук, директор Національного ветеринарного інституту – Національний дослідницький інститут в Пулавах

«Сьогодні цю інформацію спростували вчені Державного ветеринарного інституту – Національного дослідницького інституту в Пулавах. Вкрай цікавий випадок, тому що на прохання міністра @GrzegorzPuda тести норок на наявність вірусу covid-19 були проведені @PIWet_PIB, і ці тести не підтвердили наявність коронавируса у норок. Іншими словами: В ПОЛЬЩІ НА норки НІ Спалахи COVID », – пише Ева Зайончковская-Хернік в своєму твіттері.