Фермер побудував найбільшу в Україні дахову сонячну електростанцію

10 червня 2019
Фермер побудував найбільшу в Україні дахову сонячну електростанцію

Найбільша в Україні дахова фотогальванічна електростанція «Студеніковская ФЕС» почала працювати в Переяслав-Хмельницькому районі Київщини. Вона дозволить забезпечити екологічно чистою електроенергією 150 тисяч домогосподарств Київської області. У рік станція буде поставляти близько 15 млн. КВт / год. За оцінками експертів, завдяки роботі нової сонячної електростанції, викиди CO2 в атмосферу зменшаться  на 15 тис. тонн на рік.

«Студениківська ФЕС» побудована на дахах будівель норкової ферми «Пелском» і має потужність 12,4 МВт. 

«Таких масштабних проектів немає навіть в Європі. Наші фахівці провели всі необхідні дослідження і прийшли до висновку, що на дахах будівель на фермі можуть розміщуватися сонячні батареї, які додатково захищають тварин від високих температур, тим самим покращуючи добробут норки на фермі. Так ми по-європейськи поєднали фермерство із зеленою енергетикою», - говорить директор ферми Олександр Климець.

«Пелском» - одна з двох норкових ферм, що працює за європейськими стандартами та пройшла сертифікацію "WelFur".

  Довідка. WelFur - найбільш передова в світі програма оцінки добробуту тварин третьою стороною, яка визначає більш серйозні вимоги, ніж передбачені законодавством ЄС, а Європейська комісія в січні 2019 року визнала її застосування інструментом саморегулювання. Під час сертифікації вивчаються 12 параметрів, в тому числі параметри здоров'я тварин, їх поведінки, житлової системи, харчування, позитивних і негативних емоцій, взаємин між людьми і тваринами, способів управління звіроферми.